×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

RJA rektora pienākumus pildīs Ikstens, kamēr kandidāts mācās latviešu valodu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Ikstens

Valdība par Rīgas Juridiskās augstskolas rektora vietas izpildītāju apstiprinājusi izglītības iestādes valdes priekšsēdētāju Jāni Ikstenu. Viņš pildīs rektora amata pienākumus līdz jaunievēlētā rektora apstiprināšanai.

Līdzšinējais rektors Džordžs Ulrihs (George Ulrich) beidza pildīt rektora pienākumus pagājušā gada 20.martā pēc diviem veiksmīgi aizvadītiem termiņiem. Augstskolu likums nosaka, ka brīdī, kad iepriekšējais rektors beidzis pildīt amata pienākumus, pirms ir ticis apstiprināts cits rektors, ir nepieciešams iecelt rektora vietas izpildītāju, kas pildīs rektora amata pienākumus, līdz tiks ievēlēts un apstiprināts jaunais rektors.

Jānis Ikstens RJA valdi vada no 2015. gada oktobra un labi pārzina RJA darbības principus, kas viņam ļaus veiksmīgi pārņemt augstskolas organizatorisko un administratīvo jautājumu risināšanu.

Pēc aģentūras LETA vēstītā, pēc Ulriha pilnvaru beigām augstskolas Satversmes sapulce ievēlēja jaunu rektoru – Melu Keniju. Tomēr, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iesniedzot dokumentus, kas nepieciešami, lai virzītu ievēlēto rektoru apstiprināšanai Ministru kabinetā, secināts, ka Kenijam nav rektora amata pienākumu veikšanai nepieciešamais latviešu valodas prasmju līmenis, līdz ar to augstskola tika informēta, ka viņš nevar tikt virzīts apstiprināšanai amatā.

Jaunievēlēto rektoru Keniju apstiprināšanai Ministru kabinetā virzīs pēc tam, kad viņš būs apguvis latviešu valodu amatam nepieciešamajā līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Cik Ikstenam ir kopējā alga?

  2. Un cik “nabaga” Ikstenam ir alga no nekā nedarīšanas (rīšanas) visās 10 vietās?

  3. Dīvaini. Un kāpēc tad latvietis Latvijas augstskolā var būt tikai v.i., nevis rektors, kamēr cittautietis bijis pilntiesīgs dekāns? Un vēl- kāpēc tad latvietis(kaut vai Ikstens) arī turpmāk nevarētu būt dekāns? Ak, kalpu tauta!!!!

  4. Vnk nonsenss!

  5. Vnk nonsenss!

Draugiem Facebook Twitter Google+