×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Rīgas kanalizācijā jāiegulda 200 līdz 300 miljoni

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Rīgas kanalizācijas sistēmu sakārtošanai nepieciešami aptuveni 200 līdz 300 miljoni eiro, liecina informācija Rīgas domes (RD) mājaslapā.

Pilsētas lietus kanalizācijai nepieciešama pamatīga rekonstrukcija, lai izvairītos no iespējamām problēmām nākotnē, tomēr līdz šim RD iedalījusi līdzekļus kanalizācijas kolektoru darbības uzturēšanai – notikusi tikai to tīrīšana. Savukārt vietās, kurās remontēta kanalizācija, to atjaunošana veikta ceļu remontdarbu ietvaros. RD Satiksmes departamenta pētījumā, kurā analizēta notekūdeņu savākšanas sistēma Rīgā, secināts, ka lietus kanalizācijas sistēmas darba uzlabošanai nepieciešami vismaz 69 miljoni eiro.

RD mājaslapā norādīts, ka patlaban prioritāri ir sakārtot problemātiskākās Rīgas vietas – ielas, kurās stipru lietusgāžu laikā tiek traucēta transporta kustība. Lietus kanalizācijas kolektorus paredzēts izbūvēt Viestura prospektā, to orientējošās izmaksas ir 853,7 tūkstoši eiro, Flotes ielā (4,198 miljoni), Gaigalas ielā (1,66 miljoni), Čiekurkalna 1. līnijā (2,26 miljoni), Čiekurkalna 2. līnijā (760 tūkstoši), Veldres ielā (55 tūkstoši) un Biķernieku ielā (165 tūkstoši).

Iepriekšminētajās ielās pašlaik nav lietusūdens kanalizācijas kolektori, tomēr tiek plānots, ka līdz 2018. gadam tie būs izbūvēti Viestura prospektā no Meža prospekta, kā arī uz Veldres ielas, posmā no Veldres ielas 7 līdz Malienas ielai, un uz Flotes ielas (no Parādes ielas līdz ziemeļu galam).

Lai arī visas Rīgas kanalizācijas sistēmas sakārtošanai nepieciešami 200 līdz 300 miljoni eiro, RD Satiksmes departaments strādā gadā iedalītā finansējuma ietvaros. Pašlaik tiek veikti būvniecības darbi pie maģistrālā loka K. Ulmaņa gatvē, kas ir ļoti sliktā stāvoklī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+