Latvijā
Rīga

Rīgas kapsētās par 2,5 miljoniem izvedīs atkritumus2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Rīgas dome atkritumu apsaimniekošanai pilsētas kapsētās trijos gados plāno tērēt 2,5 miljonus eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta izsludinātajā atklātajā konkursā atkritumu apsaimniekošanai pašvaldības kapsētās saņemti trīs komersantu piedāvājumi. Vērtīgo kontraktu ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu ieguva SIA “Pilsētvides serviss”.

Kopumā atkritumi jāsavāc un jāizved no 20 Rīgas pašvaldības kapsētām. Aptuvenais gadā izvedamo nešķiroto atkritumu daudzums no visām šīm kapsētām ir 73 tūkst. m3. Visvairāk atkritumu – 13 tūkst. m3 – jāizved no Pļavnieku kapsētas Lubānas ielā, mazliet mazāk – 12 tūkst. m3 – no 1.Meža kapiem Aizsaules ielā.

Sadzīves atkritumu apjoms Rīgas kapsētās ir sezonāls. Ziemas mēnešos tas ir vismazākais, bet visvairāk – 18% no gada apjoma – atkritumu tiek saražots novembrī.

Atkritumu savākšanai Rīgas kapsētās paredzēts izmantot vairāk nekā tūkstoti konteineru. Visvairāk konteineru uzstādīts Pļavnieku, Jaunciema un Bolderājas kapsētās.

LA.lv