×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas kapu apsaimniekošanai izmantos piecus elektromobiļus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs attēls

Rīgas kapsētas saņēmušas piecus pašvaldības iegādātos elektromobiļus, kas palīdzēs padarīt kapsētu apsaimniekošanu ne tikai efektīvāku, bet arī videi draudzīgāku, informē Rīgas domē (RD).

“Kapsētu teritoriju kopējā platība Rīgā divkārt pārsniedz dārzu un parku platību, sasniedzot 450 hektārus. Sanāk, ka uz katriem 90 kapsētu hektāriem ir viens elektromobilis. Turklāt jāņem vēra, ka kopējā kapsētu teritorija Rīgā katru gadu pieaug par aptuveni diviem hektāriem, tāpēc es ceru, ka šie elektromobiļi kļūs par pirmajiem, nevis vienīgajiem kapsētu elektromobiļiem,” sacījis RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Viņš arī uzvēris elektromobiļu tehnoloģiskās priekšrocības – jaunais transports ir videi draudzīgs, kā arī lēts ekspluatācijā un apkopē. Vidējās elektrības izmaksas uz 100 nobrauktiem kilometriem veido aptuveni divus eiro, savukārt piecu gadu apkopju izmaksas ar 50 000 kilometru nobraukumu ir aptuveni 185 eiro. “Elektromobiļi pārvietojas gandrīz bez skaņas, kas kapos ir ļoti būtisks aspekts,” piebilda Stepaņenko.

Projektā iegādātos elektromobiļus plānots izmantot 1. un 2. Meža, kā arī Jaunciema, Pļavnieku un Bolderājas kapos. Auto tiks izmantoti kapsētu teritoriju apsekošanai, mazā inventāra pārvadāšanai pa teritoriju, kapsētu tīrības nodrošināšanai un citam.

Nākotnē to kapsētu tuvumā, kurās tiks izmantoti elektromobiļi, plānots uzstādīt uzlādes stacijas, kas būs pieejamas arī iedzīvotāju privātajiem elektromobiļiem.

Elektromobiļu iegādei izmantots valsts budžeta programmas “Klimata pārmaiņu finanšu instruments” (KPFI) atbalsts. Viena elektromobiļa cena ir 25 295 eiro, bet visi pieci kopumā izmaksāja 126 480 eiro. RD līdzfinansējums veido 33 980 eiro jeb 26,87 % no projekta kopējām izmaksām. Rūpnieciski ražotos “Volkswagen Up” (modelis – “E-Up!”) elektromobiļus iepirkuma rezultātā piegādāja SIA “Moller Auto Latvia”.

RD Mājokļu un vides departaments patlaban apsaimnieko 19 pašvaldības kapsētas, lielāko kapsētu kopējā platība sasniedz gandrīz 365 hektārus. Kapsētu pārvalde 2012. gadā jau iznomāja elektromobili 1. Meža kapu apsaimniekošanai, lai izmēģinātu tā darbības lietderību, un tika atzīts, ka elektromobilis ir piemērots šādām vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+