×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Rīgas kapsētu saimniecības vajadzībām pirks piecus elektromobiļus

elektromobilis

Ilustratīvs foto

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien atbalstīja pieteikumu par piecu elektromobiļu iegādi, lai uzlabotu Rīgas kapsētu apsaimniekošanu. Šos spēkratus paredzēts izmantot tiešo darba pienākumu izpildei, lai apsekotu kapsētu teritorijas un pārvietotu darbam nepieciešamo inventāru.

Kā informē Rīgas domē, elektromobiļu iegādei tiks izmantots Eiropas Savienības programmas “Klimata pārmaiņu finanšu instruments” (KPFI) atbalsts. Viena auto cena ir 25 265 eiro, bet kopumā visi spēkrati izmaksās 126 480 eiro.

Ja projekts gūs arī Rīgas domes atbalstu, no pašvaldības būs nepieciešams līdzfinansējums 33 980 eiro jeb 26,8% apmērā, jo KPFI līdzfinansējums ir līdz 73,2% jeb 92 500 eiro.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments patlaban apsaimnieko 19 kapsētas, lielāko kapsētu kopējā platība sasniedz gandrīz 365 hektārus. Lai pārvietotos pa lielajām kapsētu teritorijām, darbinieki šobrīd izmanto privātos transporta līdzekļus.

Kapsētu pārvalde 2012. gadā jau bija iznomājusi elektromobili, lai izmēģinātu, kā tas darbojas. Tas tika izmantots I Meža kapu apsaimniekošanai un tika atzīts, ka elektromobilis ir piemērots kapsētām.

Rīgas domē skaidro, ka elektrotransports ir videi draudzīgs un ekonomisks, kā arī tā klusais dzinējs netraucē bēru ceremonijām. Turklāt elektromobiļu plānotās uzturēšanas izmaksas gadā ir visai zemas, jo aprēķināts, kas tās nepārsniegs 1035 eiro vienam transporta līdzeklim.

Jautājums par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu elektromobiļu iegādei vēl jāizskata Pilsētas attīstības komitejā un Finanšu un administrācijas lietu komitejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+