×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas Kino muzejā ar izstādi atzīmē Herca Franka jubileju

Foto- LETAFoto- LETA

Pasaulē pazīstamākajam kinodokumentālistam Hercam Frankam no Latvijas otrdien svin 86.dzimšanas dienu, kuru Rīgas Kino muzejā atzīmē ar viņam veltītu izstādi, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas Kino muzeja projektu vadītāja Līva Pētersone.

Franks ir kinorežisors, nozīmīgs dokumentālo filmu veidotājs, autorkino pārstāvis un viens no latviešu poētiskā dokumentālā kino tradīcijas aizsācējiem, cilvēks, kuru labi pazīst arī ārpus Latvijas robežām.

Par Franka vizītkarti uzskata filmu “Vecāks par 10 minūtēm” (1978), un tieši šī filma ir kalpojusi par iedvesmas avotu Kannu un Venēcijas kinofestivālos vairākiem kinorežisoriem. Franka filmas ir starptautiski apbalvotas nozīmīgos pasaules kinofestivālos, un kopumā viņš uzņēmis aptuveni 40 filmu.

Frankam veltītās izstādes “Herca Franka kods” Rīgas Kino muzejā koncepciju veidojis kinovēsturnieks Agris Redovičs, režisors Gints Grūbe, muzeja vadītāja, fotogrāfe Agnese Zeltiņa, kinozinātniece Zane Balčus, kā arī māksliniece Dace Džeriņa, un to var apskatīt līdz 12.maijam.

Izstādi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, biedrība “Ekrāns”, sadarbības partneris – Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+