×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. novembris, 2012
Drukāt

Rīgas krāsas Maskavā

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Krievijas galvaspilsētā atklāto Rīgas dienu programmā ir gan daudzveidīgi kultūras sarīkojumi, no kuriem galvenais ir Raimonda Paula koncerts šovakar, gan lietišķās tikšanās un jaunā, jau 12. tirdzniecības stenda “Rižskij dvorik” prezentācija.

 

Rīgas mērs Nils Ušakovs tikšanās laikā ar Krievijas Federācijas Padomes priekšsēdētāja pirmo vietnieku Aleksandru Toršinu pieminēja, ka līdz gada beigām Maskavas tirdzniecības centros būs jau 20 šādi stendi, kuros varēs iegādāties Latvijā ražotas preces. A. Toršins izteica priekšlikumu Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās sarīkot Latvijas uzņēmēju produkcijas izstādi. Viņš interesējās, kādus sadarbības virzienus līdzās jau iekoptajiem (Maskava, Sanktpēterburga, Jekaterinburga) Rīga iecerējusi turpmāk attīstīt, kā veicas tūrisma jomā un cik aktīvi notiek īpašumu iegāde Latvijā. N. Ušakovs pastāstīja, ka Rīga iecerējusi turpmāk aktīvi sadarboties arī ar Jaroslavļas apgabalu un ka laikā kopš 2009. gada Krievijas tūristu skaits Rīgā divkāršojies.Dienu iepriekš Rīgas mēram bija tikšanās ar jau pazīstamo Krievijas politiķi Jevgeņiju Primakovu un investoru Pjotru Avenu.

Vakar Maskavas muzejā atklāja Latvijas tautas lietišķās mākslas meistaru izstādi, kurā ir pāri par 700 eksponātiem no 35 tautas lietišķās mākslas studijām.

Maskaviešus izstādes atklāšanā priecēja folkloras grupas “Grodi” priekšnesums, ekspozīcijas vērotāji atzinīgi vērtēja koši izrakstītos cimdus, dzintara rotas, pinumus, sienassegas. Izstādi atspoguļoja Krievijas TV kanāls “Kultūra”.

“Mums arī ir dažādi plecu lakati, bet tik skaistus un daudzveidīgos rakstos darinātus redzu pirmoreiz,” sacīja izstādes apmeklētāja Nadežda, kas bija saņēmusi ielūgumu uz izstādi kā darba veterānu organizācijas biedre.

Vakarā A. Puškina muzeja zālē notika dziedātāja Igo autorvakars. Rīgas dienas turpināsies arī 
16. novembrī.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.3
Daugavpils +5.2
Saldus +7
Liepāja +10.0
Jelgava +7
Ventspils +9.8
Limbaži +5
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+