Publicitātes foto

Rīgas Krievu teātra jaunie spēki “Meža dziesmā”
 0

Rīgas Krievu teātris tā 130. sezonu atklāj ar skatu nākotnē. Slāvu mitoloģijas piesātinātajā ukraiņu rakstnieces Ļesjas Ukrainkas mīlas stāstā “Meža dziesma” no 29. septembra varēs izbaudīt jaunības garšu gan saturā, gan aktierspēlē – izrādē pirmoreiz plašākai publikai savus spēkus pierādīs topošo aktieru paaudze – Rīgas Krievu teātra aktieru kursa studenti.


Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

Ļ. Ukrainkas liriskā pasaka ir skaista, maiga un vieda teika par meža meitas un cilvēka mīlestību. Līdzās cilvēkiem dzīvo un darbojas mītiski tēli – ūdensvīrs, mežainis, nāras un laumiņas. Veidotāji – režisori Jeļena Černaja un Igors Koņajevs – atklāj, ka “Meža dziesma” vēstīšot mūžam dzīvo stāstu par gaišo un tumšo spēku cīņu cilvēka dvēselē.

I. Koņajevs, kurš ir arī Rīgas Krievu teātra mākslinieciskais vadītājs, uzsver, ka teātra jubilejas sezonas sākumā šķitis būtiski parādīt skatītājiem teātra perspektīvu un atklāt, kādi cilvēki ienāks teātrī pēc diviem gadiem. Tālab jauniestudējumā piedalās visi 15 pašreizējie I. Koņajeva vadītā Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru kursa studenti. Jaunieši šobrīd pārkāpuši trešā studiju gada slieksni, bet teātra vadība sola – it visiem 2014. gadā rezervētas vietas štatā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors norāda, tā kā topošo aktieru kurss esot daudznacionāls – tajā mācās gan latviešu, gan poļu, gan ukraiņu un krievu izcelsmes jaunieši –, būtiski šķitis iestudēt lugu, kas spētu apvienot tik starptautiska kursa studentu mentalitātes.

 

“Ļesjas Ukrainkas lugā ir stāsts par cilvēku, dabu un pirmo mīlestību, jautājot, vai tā ir iespējama un kas tā vispār ir. Kuram gan šī tēma būtu vairāk piemērota, ja ne jauniem, enerģiskiem cilvēkiem. Šī ir ļoti skaista luga, kas ir arī pasaules teātru repertuāros. Lai arī tā balstās ukraiņu mitoloģijā, tās vēstījums ir kopīgs daudzu tautu folklorā – ir daudz līdzību, kas vieno mūs visus,” spriež I. Koņajevs.

 

Lugas materiāls pieprasot no aktieriem plaša spektra iemaņas – dejas, vokālo prasmi, kā arī fizisko izturību. Kursa vadītājs norāda – iestudēt lugu studentiem neesot lielāks risks kā darīt to kopā ar pieredzējušiem skatuves māksliniekiem, uzsverot – teātris ir neparedzama māksla. “Nekad nav iespējams paredzēt, kas publikai patiks, kas – ne. Galvenais pārbaudījums šeit būs pašiem jauniešiem, pirmoreiz izejot publikas priekšā. Ceram, ka viņi godam to izturēs. Šajā aktieru paaudzē ir daudz jauna, viņi ir citādi nekā mana paaudze – ir drosmīgi, brīvāki, jo brīvības tagad vispār ir vairāk,” vērtē izrādes režisors, aicinot uz iestudējumu dažādu paaudžu skatītājus.

 

UZZIŅA

Režisori – Jeļena Černaja, Igors Koņajevs.

Scenogrāfe un kostīmu autore – Jeļena Oļeiņika.

Lomās – Tatjana Začesta, Jana Herbsta, Ivans Kločko, Igors Nazarenko, Anastasija Džordževiča, Jana Ļisova, Natālija Živeca, Marats Efendijevs, Dmitrijs Golasko, Kirils Zaicevs, Jūlija Berngardte, Natālija Ribenko, Ņikita Voroņins, Artūrs Trukšs, Maksims Busels.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.