×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Rīgas Krievu teātrī dramatizētas Turgeņeva medniekstāstu kaislības

Foto: LETAFoto: LETA

Aktieris Leonīds Lencs.

Sestdien, 19. martā, Rīgas Krievu teātrī notiks pirmizrāde režisores Jeļenas Čornajas iestudētajam Ivana Turgeņeva stāstu dramatizējumam “Cilvēcisko kaislību laiks”, pastāstīja teātra pārstāve Inga Aizbalte.

Izrāde veidota pēc vairākiem krājuma “Mednieka piezīmes” stāstiem. Apciemojot dzimtas īpašumu Spaskā-Lutovinovā, aristokrātu pēctecis Turgeņevs aizrautīgi medījis un aprakstījis to tā: “Viena no lielākajām medību priekšrocībām, mani dārgie lasītāji, ir tā, ka tās liek mums pastāvīgi pārceļot no vienas vietas uz citu… – un tad rakstīt, rakstīt, rakstīt – nevis par medībām, bet par cilvēkiem, kas satikti, savādiem, neparastiem, dažbrīd pat fantastiskiem. Cik negaidīti ir stāsti “Mednieka piezīmēs”, kādi temperamenti un cilvēku likteņi!”

Režisore J. Čornaja saka: “Mūsu izrādes varoņi ir vēl jauni un dzīvo ar cerību par laimi, kuru, kā retu putnu, nav iespējams noķert un ieslodzīt būrī. Cik gan grūti ir samierināties ar nebrīvi, kā gribas dzīvot, nepakļaujoties ietiepīgajiem apstākļiem! Ikvienā no trijiem stāstiem varoņi izvēlas – māju, ceļu, mīlestību, dziesmu, bet rezultātā – likteni.

Jeļena Čornaja – aktrise, režisore, Sanktpēterburgas Skatuves mākslu institūta profesore. Kopā ar režisoru I. Koņajevu sagatavojusi aktieru kursu, ko uzņēma Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri.

Scenogrāfija un kostīmi – Olga Šaišmelašvili, lomās Leonīds Lencs, Aleksejs Korgins, Aleksandrs Maļikovs, Andrejs Možeiko, Dmitrijs Palēss, Tamāra Sudņika, Artūrs Trukšs, Kirils Zaicevs, Aleksandrs Poliščuks, Jana Herbsta, Jana Ļisova, Marats Efendijevs, Nataļja Smirnova, Svetlana Šiļajeva, Natālija Živeca, Ivans Kločko vai Pāvels Griškovs, Igors Nazarenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+