×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Rīgas Krievu teātrī šosezon vēl četras pirmizrādes

rkteaa2

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris savas 130. sezonas otrajā pusē skatītājus sola priecēt vēl ar četrām pirmizrādēm.

Kā šodien stāstīja teātra mākslinieciskais vadītājs Igors Koņajevs, teātris savu repertuāru cenšas veidot pēc iespējas dažādāku un interesantāku. Tāds būs arī izrāžu piedāvājums līdz vasarai, kur būs gan skumja komēdija, gan arī satīriska komēdija ar mūziku un dejām.

Kā pirmā savu pirmizrādi 19. februārī piedzīvos režisora Mihaila Gruzdova veidotā izrāde “Viss par sievietēm”, kas veidota pēc Miro Gavrana lugas. Lugas autors ir pazīstams horvātu dramaturgs, kurš ar sev piemītošu humora izjūtu attēlo cilvēces jaukākās puses.

Kā norādīja Gruzdovs, izrādē būs baudāms viss, kas saistīts ar sieviešu likteni, – mīlestība, draudzība, karjera, vientulība, bēdas un prieks. Lomas izrādē atveidos Anastasija Timošenko, Veronika Plotņikova un Jeļena Sigova.

Savukārt mēnesi vēlāk, 23. martā, pirmizrādi piedzīvos Izraēlas teātra “Gešer” režisora un mākslinieciskā vadītāja Jevgeņija Arjē iestudētā izrāde “Jekišs un Pupčē”, kas veidota pēc Hanoha Levina darba, bet jau 13. aprīlī Krievijas režisors Sergejs Golomazovs skatītājiem piedāvās izrādi “Ceļš uz Duvru”. Lugas autors ir Alans Aleksandrs Milns.

Golomazovs uzskata, ka lugas autors kā dramaturgs ir nepelnīti aizmirsts, jo Milns visiem asociējas tikai ar grāmatu “Vinnijs Pūks”. Milns kopumā sarakstījis 30 lugas, un Rīgas Krievu teātrī iestudētā luga ir gudra, patiesībā tas ir klasisks angļu stāsts, kurā neiztikt arī bez angļu humora un detektīvelementiem.

Izrādē “Ceļš uz Duvru” piedalīsies lielisks aktieru ansamblis – Leonīds Lencs, Jevgeņijs Korņevs, Dana Čerņecova, Aleksandrs Maļikovs un Jurijs Safronovs -, bet galveno lomu atveidos Krievu teātra kursa studente Jūlija Berngardte.

Teātra 130. sezonas otrās puses pēdējais jauniestudējums pirmizrādi piedzīvos 11. maijā, kad pie skatītājiem nonāks Īzaka Dunajevska operete “Līgavaiņi”, kuras režisors Jurijs Laptevs labprātāk izrādi vēlas dēvēt par satīrisku komēdiju ar mūziku un dejām.

Kā norādīja teātra mākslinieciskais vadītājs, šī būs pirmā reize, kad dramatiskajā teātrī tiks iestudēta operete “Līgavaiņi”, kas savulaik veicināja Maskavas Valsts operetes teātra nodibināšanu 1927. gadā.

Laptevs minēja, ka Rīgas Krievu teātrim labi padodas muzikālās izrādes. Tāpat labus vārdus viņš veltīja aktieriem, norādot, ka teātrī ir jauna un radoša trupa, kas nav visai bieži sastopams citos teātros.

Lai arī luga rakstīta pirms daudziem gadiem, tā ir saistoša arī mūsdienās. Izrāde stāstīs par neatlaidīgiem rokas un sirds piedāvājumiem. Piecu līgavaiņu intereses objekts ir jauna krodziniece, kura kļuvusi par atraitni. Izrādē būs gan dzīvais orķestris, koris, balets, gan arī solisti.

Sākotnēji šī luga rakstīta tieši dramatiskajam teātrim kā viegla muzikāla komēdija, taču ideoloģisku apsvērumu dēļ iestudējums uz skatuves tā arī nenonāca. Tad Dunajevskis papildināja savu darbu ar muzikāliem numuriem, radot opereti. Tas bija žanrs, no kura nekādu ideoloģiju neviens negaidīja. Tagad ir apritējuši 85 gadi, un “Līgavaiņi” būs skatāmi uz dramatiskā teātra skatuves kā operete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+