×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. novembris, 2017
Drukāt

Rīgas kuģu būvētava noslēgusi līgumu par kuģu-gāzvedēju remontu (2)

Foto LETAFoto LETA

Skats uz Rīgas kuģu būvētavu.

Rīgas kuģu būvētava ir noslēgusi sadarbības līgumu ar pasaulē lielāko sašķidrinātās gāzes kuģu un peldošo termināļu flotes īpašnieku “Exmar”. Līgums paredz, ka Rīgas kuģu būvētava nodrošinās šim uzņēmumam piederošo kuģu remontu.

Pirmais kuģis-gāzvedējs “Brussels” jau patlaban tiek remontēts.

Kuģa ievešana dokā ir samērā sarežģīta – doka sagatavošana noris, ņemot vērā kuģa īpašnieka atsūtīto tehnisko informāciju. Proti, pēc rasējumu saņemšanas dokā tiek novietoti atbalsta bloki, kuru uzdevums ir noturēt kuģa līdzsvaru tā remonta laikā. Pēc tam doks tiek iegremdēts ūdenī tā, lai konkrētais kuģis tajā varētu iepeldēt. Kad kuģis dokā iepeldējis, doks paceļas uz augšu, lai kuģis atrastos virs ūdens, un var sākties tā remonts.

Rīgas kuģu būvētavā kuģu remontu nodrošina trīs peldošajos dokos. Lielākajā no tiem iespējams pacelt pat 30 000 tonnu smagu kuģi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Atkal uzmetīs vietējos uzņēmējus. Baidās un neiesaistās darījumos ar šo blēžu kantori!!!!

  • AS “Rīgas kuģu būvētava” ir lielākā kuģu būvētava Baltijas jūras piekrastē, kurā tiek remontēti vairāk nekā 130 kuģi gadā.
   AS “Rīgas kuģu būvētava” dibināta 1913.gadā un atrodas senajā Hanzas pilsētā Rīga, Latvijas Republikas galvaspilsētā, tās vēsturiskajā un kultūras centrā.
   AS “Rīgas kuģu būvētava”, kas specializējas zvejas laivu, prāmju, palīgpeldierīču būvē un remontā, tika privatizēta 1995.gadā.
   Galvenie darbības veidi:
   – Jebkuru remonta/konversijas darbu veikšana jebkura tipa kuģiem: tajā skaitā refrižeratorkuģiem; gāzes tankkuģiem; pasažieru kuģiem; Ro-Ro; tankkuģiem jēlnaftas un ķimikāliju pārvadāšanai; zvejas kuģiem.
   – Īsi izpildes termiņi un augsta remonta kvalitāte par konkurētspējīgām cenām.
   – Mūsdienīga infrastruktūra ir pieejama 24 stundas diennaktī un 365 dienas gadā.
   – Vairāk nekā 1 100 speciālistu liels kolektīvs ar DNV, Lloyds’s Register, MRS izsniegtiem sertifikātiem ir spējīgs izpildīt visus ar jebkuru pasūtījumu saistītos darbus.
   – AS “Rīgas kuģu būvētava” piestātņu iegrime ir līdz 8,0 m un to kopējo garums ir 2000 m.
   – AS “Rīgas kuģu būvētava” rīcībā ir krasta celtņi ar 32 t celtspēju, peldošie krāni līdz 100 t celtspēju, velkoņi un zemūdens aprīkojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+