×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

“Rīgas laika festivāla” Domātava

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā (Doma laukumā 6, Vecrīgā) “Rīgas laika festivāla” ietvaros no 5. novembra pulksten 14 līdz 9. novembra vakaram atvērta Domātava – vieta, kur domāt.
Festivāla devīze ir “Rīga kā vieta, kur domā”, un tas pulcina cilvēkus, kuros ir tieksme domāt. Lai stimulētu un atbalstītu šo dīvaino noslieci, katru dienu, sākot no , muzeja darba laikā ikvienam būs iespēja padomāt kopā ar īpaši uzaicinātiem festivāla viesiem, dalībniekiem un pazīstamiem cilvēkiem, kas domās par sev svarīgām lietām.
Domātava ir īpaši festivālam radīta telpa, kurā būs iespēja domāt sēžot, zvilnot, pastaigājoties, izdarot piezīmes uz papīra vai kā citādi. Telpas sienas ir vienpusīgi caurspīdīgas – lai netraucētu domātājam domāt, bet apmeklētājiem – novērot domāšanas procesu. Katrs no domātājiem Domātavā pavadīs apmēram stundu. Savukārt “Rīgas laika festivāla” un Mākslas muzeja “Rīgas Birža” apmeklētājiem būs iespēja rindas kārtībā apsēsties uz Domātavai līdzās novietota krēsla un padomāt pašiem savas domas.
Domātavā pamīšus ar citiem domātājiem reizēm domās viens no “Rīgas laika festivāla” galvenajiem pērtiķiem. Festivāla organizētāji ir pārliecināti, ka tas nekādā mērā nemazinās apmeklētāju iespējas domāt pašiem, un, nav izslēgts, pat palielinās šīs iespējas. “Šo iespēju nevajag novērtēt par zemu,” apgalvo organizatori, “mums ir visai patvaļīgs priekšstats par pērtiķu spēju vai nespēju domāt.”
Domātava  tiks svinīgi atklāta 5. novembrī, plkst. 14.00. Vēl precīzi nav zināms, tieši kurš no domātājiem sēdēs Domātavā atklāšanas pasākumā. Iespējams, ka tas būs Nils Ušakovs, iespējams, ka Uldis Tīrons, bet varbūt Zbigņevs Stankevičs vai Daniels Pavļuts.
Norises Domātavā visu festivāla laiku tiks translētas tiešajā ēterā festivāla mājaslapā www.rl20.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+