×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Rīgas Latviešu biedrība pērn spējusi stabilizēt savu finansiālo situāciju

rlb463

Rīgas Latviešu biedrībai (RLB) 2012. gads bijis spraiga darba pilns, tādejādi izdevies stabilizēt biedrības finansiālo situāciju, un tagad jau ir vērojamas pozitīvas tendences, informēja RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane.

Jau ziņots, ka 2011. gada decembrī RLB kopējās finansiālās saistības bija 170 165 lati.

Ņemot vērā biedrības vadības ieviesto stingro taupības režīmu un aktīvo darbu dažādu struktūrfondu līdzekļu piesaistē, kopsummā aizvadītajā gadā parādsaistības samazinājušās par 44 484 latiem, kas ietver 2010. un 2011. gada parādsaistības uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem, nodokļu parādus, kā arī kredīta maksājumus “SEB bankai”, kas tiek veikts atbilstoši maksājumu grafikam.

Iepriekšējo divu gadu uzkrātie nodokļu parādi pagājušajā gadā ir dzēsti pilnībā, skaidroja Gugane.

Aizvadītajā gadā RLB aktīvi iesaistījusies projektu īstenošanā. Pērn biedrība realizējusi četrus Eiropas Savienības atbalstītus un finansētus projektus, kā rezultātā izdevies piesaistīt un apgūt 96 997 latus.

Aktīvi rakstīti arī projekti Rīgas domes kultūras projektu un Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursiem, un daudzas kultūras norises guvušas atbalstu. Pagājušajā gadā RLB rīkojusi daudzas plašas un interesantas kultūras programmas un koncertus, kas guvuši apmeklētāju atzinību un pozitīvas atsauksmes. Aizvadītajā gadā, piemēram, notika Mārtiņa Zīverta lugas “Rīga dimd” lasījumi, notika koncerts “Latviešu komponistu kantātes”, aktierim, režisoram un pedagogam Kārlim Pamšem veltīts sarīkojums, notika arī tautas operetes iestudējums “Sievietes un Venēcija”, ciklā “Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti” tika rīkoti koncerti brāļu Imanta un Gido, Andas Lipskas, Jura Kļaviņa, Romāna Vanaga, Mārtiņa Klišāna, Airas Birziņas un Arvīda Platpera godināšanai, kā arī notikuši daudzi citi interesanti sarīkojumi.

Gada nogalē RLB ikvienu aicināja piedalīties akcijā “Atnes gaismiņu!”, kuras mērķis bija Rīgas Latviešu biedrības namā nomainīt kvēldiegu spuldzītes ar ekonomiskajām spuldzītēm, lai ietaupītu elektroenerģijas patēriņu un samazinātu izdevumus. Par saziedotajiem līdzekļiem daļa no biedrības nama telpām jau ir aprīkotas un apgaismotas ar ekonomiskajām spuldzītēm un vēl vairāki simti spuldzīšu ir pasūtītas, un ir ceļā uz biedrības namu.

Aizvadītais gads biedrībai bijis zīmīgs arī jaunu sadarbības līgumu slēgšanā. Tādi noslēgti ar četrām augstskolām – Latvijas Universitāti, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju, lai veicinātu kopīgu mērķu un interešu sasniegšanu un ciešāk sadarbotos, kopīgi realizējot dažādus kultūras, mākslas un izglītības projektus un organizējot sarīkojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+