×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Rīgas lielo galveno egli varētu aizstāt daudzu mazu eglīšu konstrukcija; iedzīvotājus lūdz izteikt viedokli (1)

Foto - Rīgas mežiFoto - Rīgas meži
Ik gadu Rīgai piederošajos mežos tiek īpaši izvēlētas Rīgas pilsētas galvenās Ziemassvētku egles, kas ziemas saulgriežos rotā pilsētu Rātslaukumā, 11. novembra krastmalā,Ziemeļblāzmas Kultūras pils parkā un citviet. SIA "Rīgas meži" ierosina kādu no šīm eglēm turpmāk nevest no meža, bet aizstāt to ar metāla karkasa un daudzu mazu eglīšu konstrukciju.

Šāda Ziemassvētku egles konstrukcija ļautu saudzēt mežu, ietaupītu pilsētas līdzekļus, ilgāk priecētu pilsētas iedzīvotājus un viesus, un, iespējams, būtu pat skaistāka par mežā cirstu 15-16 metrus augstu koku, kādi parasti tiek izvēlēti par Rīgas galvenajām Ziemassvētku eglēm. Jau pirms pagājušajiem Ziemassvētkiem SIA "Rīgas meži" 

Lielās estrādes nožogotajā teritorijā iededza šādu krāšņu "Mežaparka" svētku egli, kura veidota no metāla karkasa un daudzām mazām eglītēm.

"Mežaparka" egles karkass, kurā iestiprina mazās eglītes, sastāv no sešiem līmeņiem. Egles konstrukcijas augstums kopā ar uzstādītajām eglītēm sasniedz 20 metrus. Lielās egles veidošanai nepieciešamas 30-40 mazas eglītes ar dažādiem izmēriem.

Egles karkasa aizpildīšanai derējušas arī ne pārāk krāšņas eglītes, kurām kupla ir tikai viena puse. Tas atvieglojis vajadzīgo eglīšu meklēšanas procesu un vienlaikus ļāvis pasaudzēt mežu, jo eglītes tika cirstas meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām.

Egles metāla karkasa izmaksas ir aptuveni 6000 eiro. Šī konstrukcija ir stabila, droša un var kalpot pat vairāk nekā 20 gadus, tādējādi ilgtermiņā samazinot Rīgas Ziemassvētku egļu uzstādīšanas izmaksas.

Septiņu nedēļu laikā kopš uzstādīšanas "Mežaparka" Ziemassvētku egle izpelnījusies lielu interesi un atzinību parka apmeklētāju vidū. Tā turpinās priecēt iedzīvotājus līdz "Sniega parka" darbības beigām "Mežaparka" Lielās estrādes teritorijā.

"Mežaparka" apmeklētāji tiek aicināti izteikt savu viedokli, vai šāda egle varētu kļūt par Rīgas galveno Ziemassvētku egli, sūtot e-pastu uz adresi rigasmezi@riga.lv, vēstuli uz adresi Ostas prospekts 11, Rīga, LV-1034, vai arī izsakot savu vērtējumu "Rīgas mežu" www.facebook.com profilā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc gan ne? Un vispār – vai vajadzīgas tik gigantiskas egles. Rīga nav nekāda megapilsēta . Nav arī tik lielu laukumu. Tie paši ,kas ir ,tiek aizpļečkāti -kā provinces pilsētiņā. Pat nelielajā laukumiņā pie Petera baznīcas Vecrīgā ,cenšas uzcelt viesnīcu … Atcerēsimies vēsturi- jau 19. gs, mazās mājiņas un šķūnīši ap šo baznīcu tika nojaukti….Bet šodienas arhitektiem un pilsētas mēriem gaumes nav, toties liela vēlme atļaut pied— Vecrīgu par Jūdasa grašiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+