×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas Mākslas telpa atkal maina saimnieku

Foto: LETAFoto: LETA

Oktobra beigās Rīgas domes sēdē pieņemts lēmums, ka no 2015. gada februāra Rātslaukuma komplekss, tai skaitā arī pazemes telpu komplekss Kungu ielā 3 – izstāžu zāle Rīgas Mākslas telpa – tiek atdots tā faktiskajam īpašniekam – Rīgas domei, portāls LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Izstāžu zālei nav veicies – tās pastāvēšanas laikā kuratori mainījušies vairākkārt un notikušas asas diskusijas par labāko veidu, kā telpas apsaimniekot un piesaistīt apmeklētājus. Šogad Rīgas Mākslas telpu apsaimniekoja un ambiciozu izstāžu programmu Eiropas Kultūras galvaspilsētas gadā pieteica uzņēmums “Rīgas Nami”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite stāsta, ka Rīgas Mākslas telpa, sākot ar 2015. gada 2. februāri, atradīsies Rīgas domes izpilddirekcijas un kultūras pārvaldes pārziņā.

Izstāžu zāles projektu kūrēs Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienības vadītāja Zanda Ķergalve, sacīja Šmite. Jau esot pieteikumi gan izstādēm, gan korporatīviem sarīkojumiem 2015. gadā, tomēr par izstāžu zāles piepildījumu Šmite nebija gatava sīkāk stāstīt, jo tieši patlaban tiekot strādāts pie projekta. Viņa norādīja – ideja par laikmetīgās mākslas telpu tikšot saglabāta, bet skaidrāka vīzija varētu būt gada nogalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+