×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Rīgas Mākslas telpā atklās Māra Ārgaļa izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 18. marta līdz 19. aprīlim Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma Māra Ārgaļa (1954-2008) izstāde “Piena ceļš”, portālam LA.lv pastāstīja izstādes kuratore Ieva Kalniņa.

Izstāde veltīta mākslinieka grafiķa, ģeniāla hiperreālistiska zīmētāja Māra Ārgaļa daiļradei, tajā apkopoti un eksponēti mākslinieka darbi no privātajām, mākslas iestāžu un muzeju kolekcijām, būs apskatāma arī 1978. gada instalācijas “Piena ceļš” rekonstrukcija, stāsta kuratore.

Māris Ārgalis ir viena no savdabīgākajām personībām latviešu mākslas vēsturē, kura daudzveidīgais, radošais mantojums līdz šim bijis analizēts fragmentāri. Viņš ir pirmās instalācijas autors latviešu mākslā. Vairāk nekā Dieva dots zīmētājs! “Ārgalis ir arī vienīgais latviešu mākslinieks, kurš kļuva par banķieri – bankas īpašnieku. Viņš nebija ideāls, tāpat kā mēs visi neesam tādi, bet viņš bija saņēmis Dāvanas un bija drosmīgs. Sēžot baltā uzvalkā bankas direktora krēslā, viņš sacīja, ka šis ir viņa lielākais mākslas hepenings, kura likme ir viņa dzīvība. Šo cīņu viņš nevinnēja. Vinnēja Mamons un vēlme viņu pārspēt,” stāsta Kalniņa, norādot, ka viņas kā kuratores interese nav vērtēt un sajūsmā spiegt, bet pacensties apkopot “visu, kas palicis aiz šī radošā viesuļa, lai mēs visi kopā varētu saprast, kas vispār bija Māris Ārgalis un kāda ir viņa vieta latviešu mākslā”.

Dzīves laikā viņam bija tikai viena personālizstāde, kuras centrā bija instalācija “Piena ceļš”. Šī ir viņa pirmā pēcnāves izstāde, ko organizē viņa radi un draugi.

Izstādes iekārtojums – Jānis Ārgalis, Anda Ārgale. Grafiskais dizains – Kirils Šmeļkovs. Izstādes kuratore – Ieva Kalniņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+