×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīgas Mākslas telpā būs skatāma Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde

foto - publicitātesfoto - publicitātes

21. jūnijā Rīgas Mākslas telpā atklās Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādi „Dziesma top citādi“. Vērienīgajā izstādē būs apskatāmi teju 2000 darbi – lakati, segas, cimdi, pinumi, rotas, ādas darbi, keramika un citi. Izstādē piedalās vairāk nekā 900 Latvijas meistaru.

„Izstādē nosacīti materializējušās sirds dziesmas – tās ieskanas krāsu koloristikā un tekstūrās, proporciju kārtojumā. Ekspozīcijā tiek „izdziedātas” desmitiem tautasdziesmu. Tajās katrs tautas lietišķās mākslas žanrs ieskanas citādā krāsu un tehniku kārtojumā. Dziesmas „skan” ne tikai meistaru darbos, bet arī gaismas objektos, kas skatītājiem ļauj izjust, cik vienota latviešu tradīcijās, ir dzīve un dziesma,” stāsta izstādes veidotāji.

Ekspozīcijā būtisks būs ieskats tradicionālās tautas mākslas situācijā mūsdienu kultūras kontekstā. Senajām prasmēm pievienots ne tikai radošums un jauno materiālu iespējas, bet arī labs dizains. Ekspozīciju papildinās gan Meistaru stāsti, gan Latvijas laikmetīgā dizaina lietu paraugi.

Izstādes koncepciju veidojuši Dagmāra Prīberga, Daina Vītoliņa, Laura Pelše un Gints Mālderis. Projekta vadītāja – Linda Rubena. Izstāde „Dziesma top citādi” būs apskatāma līdz 8.septembrim.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi „Latvijas dzelzceļš”, „Lattelecom” un „Latvenergo”, kā arī banka „Citadele” un „Latvijas Valsts meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+