×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Rīgas maratonā palielina balvu fondu un aicinās spēcīgus ārvalstu skrējējus

nordearigasmaratons.lvnordearigasmaratons.lv

“Nordea” Rīgas maratonā šogad būs lielāks balvu fonds, un sacensību statusa dēļ tajā ielūgs piedalīties spēcīgus ārvalstu skrējējus, aģentūrai BNS trešdien pastāstīja maratona organizatoru vadītājs Aigars Nords.

“Nordea” Rīgas maratons ir saglabājis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronzas marku, kas apstiprina pasākuma atbilstību noteiktiem kvalitātes kritērijiem. Viens no kritērijiem ir pieaicināto augstas klases ārzemju skrējēju skaits, teica Nords. Viņš paskaidroja, ka atbilstoši Bonzas markas prasībām lūgto dalībnieku vidū jābūt spēcīgiem piecu valstu skrējējiem vīriešu un sieviešu konkurencē.

Maratons Rīgā risināsies 19.maijā, tādēļ pagaidām vēl nav zināms, kādi skrējēji būs lūgto viesu vidū. Nords uzskata, ka tie varētu būt ne tikai Āfrikas valstu maratonisti. Organizatori vēl risinās sarunas ar Jeļenu Prokopčuku par viņas iespējamo iesaistīšanos, tādēļ Latvijas titulētākās maratonistes iespējamā loma pašlaik vēl nav zināma.

Balvu fonds Rīgas maratonā sasniegs 18 000 eiro, ko sadalīs pa pieciem labākajiem skrējējiem vīriešu un sieviešu konkurencē. Balvas summa būs atkarīga ne tikai no izcīnītās vietas, bet arī sasniegtā rezultāta, lai tādējādi mudinātu dalībniekus tiekties pēc augstākiem sasniegumiem, uzsvēra Nords. Pērn Rīgas maratonā naudas balvas saņēma pa trim ātrākajiem vīriešu un sieviešu konkurencē.

Sagaidāms, ka arī šogad kopējā balvu fondā neiekļautas atsevišķas naudas prēmijas būs ātrākajiem Latvijas maratonistiem, taču galīgais lēmums par to dalīšanas principu vēl nav pieņemts. Visticamāk, ka paliks spēkā nosacījums balvu pasniegt labākā rezultāta īpašniekam vīriešu un sieviešu konkurencē, atzina Nords. Viņš piebilda, ka pašmāju skrējējiem, iespējams, tiks noteikts kontrolrezultāts un naudas balvu varēs saņemt tikai tad, ja tas tiks sasniegts vai pārsniegts.

Rīgas maratons notiek kopš 1991.gada, un pērn tajā dažādās distancē piedalījās 59 valstu skrējēji. Pēc rīkotāju aplēsēm, šogad maratonā dažādās distancēs varētu startēt ne mazāk kā pērn, kad dalībnieku rekordskaitu veidoja 18 180 skrējēju.

Pirms gada Rīgas maratona naudas balvu fonds bija 16 500 eiro. Vēl papildu 1250 eiro sadalīja ātrākie Latvijas skrējēji maratonā un pusmaratonā. Līdz šim labākie rezultāti Rīgā klasiskajā maratona distancē tika sasniegti 2011.gadā, kad vīriešiem uzvarēja kenijietis Jūliuss Kuto (2.15:48), bet sievietēm ātrākā bija Etiopijas skrējēja Desta Girma (2.37:14).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+