×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Rīgas mērs: balkoni ir dzīvokļu īpašnieku atbildība (6)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Balkoni ir dzīvokļu īpašnieku atbildība, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” piektdien sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Tā ir 100% dzīvokļu īpašnieku atbildība, atbilstoši Latvijas likumdošanai. Par balkonu remonta izmaksām ir atbildīgi visi mājas īpašnieki, līdz ar to pierunāt samaksāt kaut nelielu summu par balkonu, kas nav attiecināms uz tavu dzīvokli, nav viegli,” komentēja Rīgas mērs.

Runājot par būvvaldes iespējām aizliegt balkonu ekspluatāciju, viņš teica, ka atsevišķos gadījumos tas būs jādara, bet jāsaprot, ka atbildīgajām amatpersonām vispirms būtu jātiek balkonā, lai to pārbaudītu, kā arī jautājums ir – kā administrēt aizliegumu. “Aizlīmēsim ar plēvi, bet kas tālāk? Kurš pārbaudīs, ka iedzīvotājs neturpinās likt burkas ar gurķiem uz balkona,” viņš norādīja.

Jau ziņots, ka 28.maijā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Patversmes ielā 22 nobruka balkons otrā stāva dzīvoklim, kā rezultātā viens vīrietis salauza kāju, bet otrs guva mugurkaula traumu. Pēc pārbaudēm atzīts, ka ēkas Patversmes ielā 22 balkons nobruka galvenokārt sarūsējušo tērauda konstrukciju dēļ. Tam atbildīgās amatpersonas esot pievērsušas uzmanību jau vairāku gadu garumā.

Rīgā gandrīz 30 tūkstošiem dzīvojamo ēku balkonu ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža, Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejā ceturtdien teica Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Ziņojumā pausts, ka sabiedrības pārvaldīšanā ir dzīvojamās mājas ar kopumā 29 837 balkoniem. Ēkām, kuras ir tādas pašas sērijas kā dzīvojamā māja Patversmes ielā 22k-2, kurai nobruka balkons, kopā ir 8492 balkoni.

Dokumentā norādīts, ka lielai daļai dzīvojamo māju konstrukciju, tai skaitā balkoniem, ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža. 2014.gadā dzīvokļu īpašnieki tika aicināti ziņot par balkonu stāvokli. Tāpat īpašniekiem tika nosūtīts paziņojumus par balkonu apsekošanu. Ja apsekošanas laikā kādam no balkoniem tika konstatēti būtiski defekti, tad īpašniekam tika sūtīti paziņojumi par balkona izmantošanas ierobežojumiem. Laika periodā no 2014.gada janvāra līdz 2015.gada septembrim tika saņemti un reģistrēti 369 dzīvokļu īpašnieku pieteikumi par balkonu tehniskā stāvokļa novērtēšanu.

Sabiedrības pārvaldīšanā esošajām 85 dzīvojamajām mājām remonta darbu plānos 2014., 2015. un 2016.gadam iekļāva remonta darbus saistībā ar balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanu aptuveni 440 tūkstošu eiro apmērā. Pašlaik 44 dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki veido finanšu līdzekļu uzkrājumu balkonu remontam par kopējo summu viena miljona eiro vērtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. kaut kā smuki mums ir atkal sanācis! Visu padomju laikā sacelto jauno dzīvojamo māju “ķep ļep” brāķi Latvijas brīvvalsts ar likumdošanu, bet bez finansējuma uzkrāva pašvaldībām un tās, savukārt, tādā pašā likumdošanas kārtībā bez jebkādiem līdzekļiem tagad ir uzgrūdušas pārsvarā maznodrošinātajiem māju iedzīvotājiem. Kā sacīt jāsaka, paši vainīgi…

 2. Te lūk vietā paruna” Kopu cūka nebarojas” Lai kaut ko izlemtu vajaga kopsapulci ,70% neierodas un 50% no atnākušajiem saka ,ka neko nevajaga vai nav naudas. Ko tur apsaimniekotājs var izdarīt? Ja manā mājā jumtā caurums ,tad tūlīt sāku kautko darīt ,ja daudzdzīvokļu ,tad sākas lemšanas un spiešanas ,līdz māja sabrukusi. Tā kā sižetā par to liftu ,cilvēkiem 1. stāvā liftu nevaga un nemaksās ,taču tas ir tā ja lifta nebūs cilvēki no pārējiem stāviem vāksies dzīvot citur ,ja puse māja būs neapdzīvota ,tad tāpat vis aizies postā un tam no 1.stāva arī nekādas dzīves vairs nebūs.

 3. Es sapratu. Namu pārvaldes vienīgā funkcija ir pievākt manu naudu. Manam balkonam cementu ņēma no maisa ar uzrakstu “kalpošanas laiks – 10 gadi” !

 4. laiks vākties prom no RD: vai vēl vienai Zolitūdes maximai jānotiek?
  Tā ir vistiešākā RNP atbildība par ēku drošību Rīgā
  Naudas taču pietiek gan arodbiedrībai Laba, gan savām kabātām. bet balkoniem, redz, neiznāca???

 5. 100% dzīvokļu īpašnieku atbildība Atbildēt

  Man gan šķiet, ka vismaz puse atbildības jāuzņemas jau ceturtdaļgadsimtu mūsu makos parazitējošajiem namu APSAIMNIEKOTĀJIEM.
  Un vēl – būtiskākais faktors, kas vieno Ņiluškas elektorātu, ir cerība uz HAĻAVU, tādēļ nākamajās vēlēšanās šim var noiet greizi …

 6. Vai ar to pietiek? Atbildēt

  “Tam atbildīgās amatpersonas esot pievērsušas uzmanību jau vairāku gadu garumā.” Un cik gadus vēl būtu turpinājušas šo “uzmanības pievēršanu”?

Draugiem Facebook Twitter Google+