×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Rīgas mežacūkas vajadzētu izšaut, netieši norāda PVD vadītājs (8)

Mezacukas1 3 ZIN-1

Esam aicinājuši visas pašvaldības stimulēt mežacūku medību procesu un aicinām arī Rīgas pašvaldību izskatīt citas alternatīvas – nevis vest cūkas tuvāk Āfrikas cūku mērim, bet, iespējams, piedalīties, mežacūku populācijas samazināšanā Latvijā, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze” šodien raksta, ka PVD un arī Valsts meža dienests cūku izvešanu nevērtē kā tālredzīgu procesu, tā pat tiekot vērtēta kā kritiska izvēle problēmas risināšanai. “Pirmā daļā ar mežacūku sagūstīšanu pilsētnieku drošības garantēšanai viss ir kārtībā, taču tai sekojoša dzīvnieku atlaišana savvaļā tālāk no Rīgas gan nav saprātīga. Cūkas tiek vestas virzienā, kam tuvojas Āfrikas cūku mēris. Tādējādi Rīgas cūkas agri vai vēlu nošaus mednieki, jebšu piebeigs sērga,” vēsta laikraksts.

Kā norāda PVD ģenerāldirektors, ņemot vērā, ka ir izvestas pārdesmit mežacūkas, tas būtiski situāciju ne pasliktinās, ne uzlabos. Tomēr visas pašvaldības tiek aicinātas stimulēt mežacūku medību procesu.

Balodis arī norādīja, ka virkne saimniecību nosacījumus Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanai uztver teorētiski, kas nebūt neveicina situācijas uzlabošanos.

Viņš arī informēja, ka jaunākie atklātie Āfrikas cūku mēra gadījumi mājas cūkām nav saistīti ar citām saimniecībām. “Viennozīmīgi šīs infekcijas saistītas ar vīrusa izplatību dabā – kas mums diemžēl ir mežacūkas,” norādīja Balodis.

Viņš arī minēja, ka mēri ir grūti apturēt, jo nav pieejama ārstēšana, nav vakcīnu, kā arī Latvijā mežacūku populācija un meža masīvu īpatsvars valsts kopējā teritorijā nodrošina tālāku infekcijas virzību.

LETA vakar ziņoja, ka trijās Latvijas piemājas saimniecībās konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām. Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, Āfrikas cūku mēris konstatēts kādā saimniecībā Staiceles pagastā, kur tika turēta viena cūka, sešu cūku saimniecībā Ambeļu pagastā un trīs cūku saimniecībā Vecsalienas pagastā.

Visi trīs Āfrikas cūku mēra uzliesmojumi ir notikuši trešajā jeb kritiskajā teritorijā, tādēļ jaunie saslimšanas gadījumi šīs teritorijas robežas nepaplašina.

Līdz ar to Āfrikas cūku mēris kopumā šovasar konstatēts 46 mājas cūkām. Savukārt mežacūku populācijā līdz 7.augustam konstatēti 523 slimi dzīvnieki 35 novadu 98 pagastos.

Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Mežacūkas ir jāizšauj! Muļķīgi ķert un vest uz Pierīgas mežiem, lai zemniekiem bojā laukus. Mežacūkas Rīgā ir jāizšauj!

    • Ja gribās, no jebkura nieka var pataisīt problēmu un izsūkt budžeta naudu. Cūkas Rīgā ir lālikvidē: izšaut uz vietas, izvest un nošaut, izķert ar laso vienalga kā. Vai tās cūkas nav Ušakova valdīšanas perioda simbols Rīgā? Ja vēl sāks izplatīties kaķi, visādi murziki un kuziki, tad vispār būs vakars.

  2. Slimi jūs esat ar to slaktēšanu. Ēst nedod, ļauj tik kaut ko nošaut.

  3. kur tas redzēts, cilvēki tik dumji, ka cūkas pa galvu danco!!! ja nevar šaut – tad neēdiet gaļu, bet salātus…

  4. noalgot killerus nav problematiski-par attiecigu atalgojumu,lai pie reizes tiktu galaa ar Rigas cukam-var jau ari indet!

  5. Dzīvnieki dzīvo tur,kur ir barība. Varbūt vairāk jārūpējas par tīrību pilsētā…

  6. Pilsētās nav atļauts medīt meža dzīvniekus. Ģenerāldirektoram vajadzētu zināt likumus.

    • šamais varbūt domāja, ka var nokaut, teiksim, uz Brīvības ielas vai kādas Juglas privātmājas pagalmā, kur tās bija ieskrējušas.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.3
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +7.6
Jelgava +10
Ventspils +6.9
Limbaži +9
Madona +8
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+