×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

“Rīgas mežu” izsolei Berģos neviens nepiesakās (1)

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

Pašvaldības uzņēmumam “Rīgas meži” piederošā priežu meža Garkalnes novada Berģos otrdien paredzētā izsole nenotika tāpēc, ka tai nepieteicās neviens pretendents, aģentūrai BNS pastāstīja “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Viņš norādīja, ka “Rīgas mežu” valdei būs atkārtoti jālemj, ko darīt ar tai piederošo zemes gabalu. “Šobrīd bija spēkā atsavināšanas lēmums, kādēļ valdei būs atkal jālemj, vai atkārtoti pieņemt šādu lēmumu vai turpināt meža apsaimniekošanu,” skaidroja Vaikulis.

Vienlaikus viņš piebilda, ka priežu mežā notiekošā saimnieciskā darbība nesedz tā apsaimniekošanas izmaksas, tādējādi radot zaudējumus. “Principā visi apsaimniekojamie meži ir zaudējumus nesoši, tomēr tiem ir sociālās rekreācijas nozīme. Tomēr konkrētais zemesgabals atrodas Rīgas aizsargjoslā un tam nav nekādu rekreācijas iespēju, līdz ar to mežu ir izdevīgāk pārdod,” teica uzņēmuma valdes loceklis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka otrdien bija plānota “Rīgas mežiem” piederošā priežu meža Garkalnes novada Berģos izsole, kurā bija paredzēts izsolīt 13 hektārus meža.

Partijas “Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referents Edgars Ikstens aģentūrai BNS iepriekš pavēstīja, ka frakcijas deputāts Uģis Rotbergs nosūtījis vēstuli Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekam, uzņēmuma “Rīgas meži” kapitāldaļu turētājam Andrim Amerikam (GKR) ar lūgumu izskaidrot notiekoši izsoli.

“Rīgai piederošo mežu bagātība ir veidota gadu simtiem, padarot Rīgu par mežiem bagātāko galvaspilsētu Eiropā. Lēmums mežus izpārdot ir bezatbildīga rīcība un pierādījums šī brīža domes vadības tuvredzībai,” uzskata deputāts.

Pirmās meža platības Rīgas pilsētas rīcībā nonāca 13.gadsimtā. Pašlaik Rīga ir lielākā mežu īpašniece starp Eiropas pilsētām un trešais lielākais mežu īpašnieks Latvijā. Kopējā Rīgas pilsētas apsaimniekoto mežu platība ir 61 726,5 hektāri.

“Rīgas meži” dibināti 2008.gadā un to pamatkapitāls ir 115,156 miljoni eiro, liecina “Lursoft” datubāzē pieejamā informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neviens vairs neklausa?

Draugiem Facebook Twitter Google+