×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Rīgas Muzikālais teātris iestudēs romantisko Dostāla opereti “Klīvija” (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vēl nav apklusuši skatītāju aplausi un atzinības vārdi pēc tikko izskanējušā skaistāko operešu melodiju koncerta „Štrauss, Lehārs un …”, kad Rīgas muzikālais teātris iepriecina savus skatītājus ar ziņu par romantiskās Niko Dostāla operetes „Klīvija” jauniestudējumu un pirmizrādēm 2014. gada 16. un 20. februārī, biļetes uz kurām no šodienas ir iespējams iegādāties visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.
Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Francijā dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma un atzītās latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs skatītāju iemīļotie mākslinieki – Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine (Igaunija), Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Bruno Libauers, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, bet par izrādes krāšņumu rūpēsies operetes orķestris, koris un dejotāji.
Rīgas Muzikālajā teātrī topošais Niko Dostāla operetes “Klīvija” jauniestudējums tā radošajai grupai ir aizraujošs mīlestības darbs skaistajā, publikas mīlētajā operetes žanrā. Izrādes režisors un dramaturgs Indulis Smiltēns, veidojot operetes “Klīvija” iestudējumu, vēlas radīt multimediālu skatuves mākslas darbu ar Niko Dostāla mūziku, Agra Daņiļeviča kustību horeogrāfiju, Jāņa Jansona scenogrāfiju un Jurates Silakaktiņas kostīmiem, kas iekļauj un papildina mākslinieku tēlojumu, mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā. Iestudējums uzrunās skatītāju tieši šodienas situācijā, risinot mūžīgos ego izaicinājumus, savstarpējo attiecību nianses un personības veidošanās noslēpumus. Caur smeldzīgu un arī draisku humoru, skatītāji varēs identificēt cilvēciskās vājības un netikumus, bet, kā jau operetes žanrā pienākas, problēmas tiks atrisinātas un pozitīvais, godīgais triumfēs.
Kopā ar režisoru Induli Smiltēnu jauniestudējuma radošajā komandā darbojas producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, diriģents Guntars Bernāts, diriģents un mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks (seniors), scenogrāfs Jānis Jansons, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa un horeogrāfs Agris Daņiļevičs.
Rīgas Muzikālais teātris ir jauns un inovatīvs teātris, kas top atsaucoties pieaugošajam skatītāju pieprasījumam pēc kvalitatīva operetes žanra piedāvājuma. Rīgas Muzikālais teātris ir ar lielu potenciālu un apņēmību atgriezt Latvijas publikai opereti, kā arī ar jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Šobrīd teātrim nav savu pastāvīgu telpu, tomēr kopš 2006. gada ir iestudētas tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas tas par Muzikālo teātri?

  2. Nenormāli dārgas biļetes

  3. Varējāt minēt, kur notiks izrādes.

Draugiem Facebook Twitter Google+