Ekonomika
Īpašums

“Rīgas nami” iesniedz sūdzību par maksātnespējas administratora Andra Daugaviņa pārkāpumiem0

Foto: Shutterstock

Jau iepriekš izskanējis, ka sakarā ar 2011. gadā notikušu nelikumīgu darījumu starp sabiedrību ar ierobežotu atbildību “ZEUS” un Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Rīgas nami” bijušo amatpersonu 2012. gadā ierosināts kriminālprocess par augsta riska finanšu darījumu veikšanu ar SIA “Rīgas nami” finanšu līdzekļiem, pārsniedzot pilnvaras.

Savukārt 2012. gada nogalē tika pasludināts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “ZEUS” maksātnespējas process, par kura administratoru tika iecelts maksātnespējas procesa administrators Andris Daugaviņš.

SIA “Rīgas nami”, kura ir maksātnespējīgās sabiedrības ar ierobežotu atbildību “ZEUS” (MSIA “ZEUS”) lielākais kreditors 1,8 miljonu eiro apmērā, ir regulāri lūgusi administratoram Andrim Daugaviņam iesniegt savas darbības atskaites, plānotā procesa izmaksas, kā arī izlietoto finanšu līdzekļu pamatojumus.

Taču administrators šo gadu laikā ir sniedzis tikai nepatiesu, maldinošu un nepārskatāmu informāciju.

2018.gada 25.septembrī, saņemot kārtējo administratora darbības pārskatu par veiktajām izmaksām, atklājās, ka administratoram ir pieejami MSIA “ZEUS” rīcībā esoši finanšu līdzekļi 433 414,12 eiro apmērā, par ko līdz šim nav bijuši informēti kreditori.

Turklāt administrators Andris Daugaviņš, pēc “Rīgas namu” teiktā, ir rupji pārkāpis Maksātnespējas likumu, šos finanšu līdzekļus izlietojot bez izmaksu saskaņošanas ar MSIA “ZEUS” kreditoriem.

Reaģējot uz izveidojušos situāciju, SIA “Rīgas nami” valde vērsusies Maksātnespējas kontroles dienestā ar sūdzību, kurā norādīts, ka tās ieskatā administrators Andris Daugaviņš ir veicis vairākus būtiskus pārkāpumus, un tas ir pamats viņa atcelšanai no MSIA “ZEUS” maksātnespējas procesa administrēšanas.

Šobrīd SIA “Rīgas nami” gaida Maksātnespējas kontroles dienesta atbildi uz iesniegto sūdzību.

LA.lv