×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

“Rīgas nami” sāk likvidēt lielāko nelegālo būvgružu izgāztuvi lidlaukā “Spilve”

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ pēc SIA “Rīgas nami” pasūtījuma uzsāk šobrīd Rīgā apjomīgākās būvgružu izgāztuves likvidēšanas darbus. Pēc speciālistu aplēsēm, pērn ļaunprātīgu būvgružotāju izveidotās nelegālās izgāztuves apjoma novākšanai vēsturiskajā pilsētas lidlaukā “Spilve” būs nepieciešams ne mazāk kā 600 kravas mašīnas, informē pilsētas pašvaldībā.

Atkritumu izvešanu, paredzot arī to šķirošanu un pārstrādi, atbilstoši iepirkuma procedūras rezultātiem, veiks atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Clean R”. Piesārņotās 4100 kvadrātmetrus lielās teritorijas sakopšana pašvaldības uzņēmumam “Rīgas nami” izmaksās 50 000 eiro.

Jautājums par stingrāku būvgružu aprites pārraudzību un atkritumu pārvadātāju kontroli neilgi pirms Jāņiem tika skatīts arī Saeimas Vides un klimata apakškomisijā. “Ik gadu apkārtējā vidē nonāk līdz pat 100 tūkstošiem tonnu būvgružu. Tā vietā, lai tiktu nodoti pārstrādei vai nogādāti tuvākajā atkritumu poligonā, tie slepus tiek izgāzti mežos, pļavās un citās nomaļās vietās. Tas rada lielu postu Latvijas ekosistēmai, un vienlaikus slogu un milzīgus zaudējumus ikvienam zemes īpašniekam, kas pēc tam spiests par saviem personīgajiem līdzekļiem būvgružotāju izpostītās teritorijas sakopot,” apakškomisijas sēdē deputātiem uzsvēra SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

Otrdien, 30.jūlijā plkst.12.00, lai pārrunātu veicamo darbu organizāciju, lidlauka “Spilve” teritoriju, Daugavgrīvas ielā 161, apmeklēs arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks, SIA “Rīgas nami” vadība un “Clean R” vadība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+