×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

“Rīgas namu pārvaldnieks” klientiem atlaidīs sodanaudas

Foto-LETAFoto-LETA

Pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” klientiem, kuri uzkrājuši parādus par apkuri un namu apsaimniekošanu, no šodienas līdz 31.decembrim dota iespēja noslēgt mierizlīgumu – viņiem tiks atlaista kavējuma nauda un laikā līdz 24 mēnešiem būs jāatmaksā tikai parāda pamatsumma.

Kā iepriekš informēja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), “Rīgas namu pārvaldnieka” klientu parāda kopējā summa sasniegusi 31 miljonu latu, no kuriem 7 miljoni latu ir aprēķinātā kavējuma nauda.

Kopumā uzņēmumam parādā ir aptuveni 64 000 klientu, no kuriem aptuveni 24 000 ir ilgstošie parādnieki. Ilgstošo nemaksātāju parādu vidējā summa ir aptuveni 1500 lati, no kuriem 40-50% ir kavējuma nauda. “Nav normāli, ka “Rīgas namu pārvaldniekam” katru gadu jāņem overdrafts, lai segtu parādus un visiem pieslēgtu apkuri,” norādīja Ušakovs.

Rīgas mērs uzskata, ka atgūt visu parāda summu, ieskaitot soda procentus, nebūs iespējams, tāpēc svarīgi, lai iedzīvotāji norēķinās vismaz par parāda pamatsummu un apmaksā kārtējos rēķinus. Ilgstošajiem parādniekiem kavējuma maksas atlaides varētu sasniegt 700-800 latus.

Līdz šim katrā no 15 bijušajām namu pārvaldēm bija noteikta atšķirīga kavējuma naudas maksa. Taču no šodienas visiem “Rīgas namu pārvaldnieka” klientiem soda nauda par kavētajiem maksājumiem būs 0,1% dienā.

Pret tiem iedzīvotājiem, kas līdz 1.janvārim neizmantos iespēju noslēgt mierizlīgumu, “Rīgas namu pārvaldnieks” varēs vērsties tiesas ceļā.

Kavējuma naudu amnestija attieksies tikai uz “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotajiem namiem. Pašvaldības SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” klientiem šāda iespēja pagaidām netiek paredzēta.

“Rīgas pilsētbūvnieka” pārstāvis Ivo Kiršblats aģentūrai LETA pastāstīja, ka situācija uzņēmuma apsaimniekotajos 48 namos pagaidām nav būtiski mainījusies un iedzīvotāju parādi par komunālajiem pakalpojumiem ir aptuveni 300 000 latu.

Kiršblats informēja, ka jau pirms mēneša uzņēmuma juristiem uzdots izvērtēt problēmas iespējamos risinājumus, juristi arī tikušies un konsultējušies ar “Rīgas namu pārvaldnieka” vadību, lai abos pašvaldības uzņēmumos, kas nodarbojas ar namu apsaimniekošanu, izstrādātu līdzīgu kārtību. Pirmie priekšlikumi par to, kā risināt parādnieku problēmas, varētu tikt izstrādāti tuvākās nedēļas laikā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.1
Alūksne +10.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +8.1
Jelgava +11
Ventspils +7.5
Limbaži +10
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+