Latvijā
Rīga

“Rīgas namu pārvaldnieks” sola visus ātri sasildīt0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Atbildot uz tūkstošiem Rīgas daudzstāvu namu iedzīvotāju sūdzībām, kāpēc viņu dzīvokļos joprojām nav apkures, Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs sola, ka jau šonedēļ siltums būšot visos uzņēmuma apsaimniekotajos namos. Tiesa, pēc viņa teiktā, atgaisošana tikšot pabeigta līdz 22. oktobrim. Tas gan nozīmē, ka pretēji solījumiem, daudzos namos apkures vēl nebūs arī šonedēļ.

Rīgā siltumam nepieslēgto namu esot palikuši vien 35 no kopskaitā 4200 uzņēmuma apsaimniekotajiem, tāpēc, pēc viņa teiktā, problēmām vairs nevajadzētu būt. Diemžēl problēmas ir lielas. Daudzstāvu namu iedzīvotājiem “Rīgas namu pārvaldnieks” tās radījis kopš šī gada aprīļa uzņēmuma “Rīgas Siltums” vietā par daudzstāvu dzīvojamo namu iekšējo siltumapgādes sistēmu apsaimniekotāju izraugoties pilnsabiedrību “Siltumserviss Rīga”.

Aivars Gontarevs gan atzīst, ka pašlaik esot kļuvis sliktāk nekā tad, kad ar to nodarbojies “Rīgas Siltums”, kuram namu iekšējās siltumapgādes sistēmas un ķibeles ar tām bijušas labāk pazīstamas nekā “Siltumserviss Rīga”. Bet apkures sezonas laikā visas problēmas tikšot novērstas.

Spriežot pēc iedzīvotāju zvaniem un sūdzībām “Rīgas namu pārvaldniekam” – ap 10 000 zvanu dienā, – jaunajai apkures sezonai pilnsabiedrība “Siltumserviss Rīga” ir pilnīgi nesagatavota.

Kā stāsta iedzīvotāji, uz avārijas dienesta tālruni 80000610 varot zvanīt stundām ilgi, bet nevienu sazvanīt neesot iespējams.

Ja arī tas izdodas, tad uz avārijas dienesta darbinieku palīdzību esot jāgaida ilgāk nekā tad, kad ar to nodarbojies “Rīgas Siltums”. Arī uzņēmuma tālrunis 67 393 979 uz zvaniem neatbild.

Lai mazinātu rīdzinieku satraukumu, “Rīgas namu pārvaldnieks” piedāvā izmantot uzņēmuma mājas lapā izveidoto vietni www.sos.rnparvaldnieks.lv , kurā ikviens varot paziņot par siltumapgādes sarežģījumiem konkrētā namā.

Uz jautājumu, kāpēc “Rīgas namu pārvaldnieks” izvēlējies uzņēmumu, kurš ar saviem pienākumiem acīmredzami netiek galā un kurš pašlaik strādā sliktāk nekā “Rīgas Siltums”, Aivars Gontarevs atbild, ka izsludinātajā iepirkuma konkursā par daudzstāvu dzīvojamo namu iekšējo siltumapgādes sistēmu apsaimniekošanu izvēli noteicis saimnieciskais izdevīgums. Pašlaik gan izskatās, ka tas, kas bijis izdevīgi “Rīgas namu pārvaldniekam”, nepavisam nav izdevīgi daudzstāvu namu iedzīvotāju tūkstošiem, kuri piedevām spiesti maksāt par pakalpojumu, kuru nesaņem.

Saistītie raksti

Pilnsabiedrību “Siltumserviss Rīga” veido četri uzņēmumi – SIA “SB”, SIA “Alpex”, SIA “Adapteris” un SIA “LEP Energy”. No “SB” 59,37% pieder Andrim Skrūskopam, bet mazākas daļas – Edijam, Samantai, Diānai un Antrai Blektēm. Uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 11 miljoni eiro, bet peļņa – 0,74 miljoni eiro. “Alpex” pieder Igoram un Albertam Sūnām – attiecīgi 59,41% un 40,59%. Šis uzņēmums pērn strādājis ar 1,8 miljonu eiro apgrozījumu un 91 000 eiro peļņu.

“Adaptera” vienīgais īpašnieks ir Tengizs Adamjancs, un šis uzņēmums pērn strādājis ar 1,2 miljonu eiro apgrozījumu un 150 000 eiro peļņu, savukārt “LEP Energy” pieder Pāvelam un Aleksandram Popoviem – attiecīgi 60% un 40%, un uzņēmums pērn strādājis ar 160 000 eiro apgrozījumu un 26 000 eiro peļņu.

LA.lv