×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Ādažos nogādās sešus ASV tankus un tikpat kaujas mašīnu (34)

Foto: LETAFoto: LETA

Turpinot operāciju “Atlantic Resolve”, Ādažos nogādās sešus ASV tankus un sešas kaujas mašīnas, kas stiprinās Latvijas un pārējo Baltijas valstu drošību.

ASV tanki M1A2 “Abrams”, bruņumašīnas M2A3 “Bradley” un atbalsta tehnika šodien tika izkrauta Rīgas ostā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā. Kopumā tika izkrautas vairāk nekā 120 tehnikas vienības – daļa no tām tiks vesta uz Lietuvu un Igauniju.

Tehnikas piegāde notika operācijas “Atlantic Resolve” izpildes gaitā, atbalstot ASV armijas 2.kavalērijas pulka nomaiņu ar 3.kājnieku divīzijas 1.brigādi. Šī brigāde Latvijā plāno palikt uz rotācijas laiku – aptuveni trīs mēnešiem. ASV karavīri, kuri trenēsies ar šo tehniku, Latvijā plāno ierasties marta beigās.

Aizsardzības ministrijas izveidotais portāls “sargs.lv” vēsta, ka ASV armijas 21.Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris ģenerālmajors Džons O’Konors bruņutehnikas izkraušanas pasākumā sacīja: “Pēdējā gada laikā esam demonstrējuši, ka ASV militārie spēki turpinās klātbūtni Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā tik ilgi, cik vien tas būs nepieciešams, lai atturētu Krievijas agresiju un stiprinātu NATO aliansi.”

3.kājnieku divīzijas 1.brigādes karavīri turpinās trenēties kopā ar latviešiem un piedalīsies militārajās mācībās, arī marta beigās notiekošajās NATO mācībās “Operation Summer Shield XII”. “Karavīriem ļoti nozīmīgi ir trenēties kopā, jo tikai laba sadarbība un savietojamība nozīmē spēcīgu aliansi,” sacīja O’Konors.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir sākušas operāciju “Atlantic Resolve” – tā ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā. Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

Kopš februāra Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no nacionālajām un starptautiskajām mācībām šogad piedalīsies arī ASV un citu sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku. Tāpēc pa Latvijas ceļiem militāro mācību un treniņu laikā pārvietosies bruņumašīnas “Bradley” un “Stryker”, kā arī cita veida militārā tehnika.

Jau ziņots, ka ASV bija pirmā valsts, kura, saasinoties notikumiem Ukrainā, pērn pavasarī uz Latviju nosūtīja desantniekus, kurus oktobra sākumā nomainīja ASV smagās bruņutehnikas 150 karavīru lielā rota ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņotām kaujas mašīnām “Bradley”.

Šogad janvārī iepriekšminēto rotu nomainīja 170 ASV karavīri un 50 militārās tehnikas vienības, tostarp 17 dažādas modifikācijas bruņotas kaujas mašīnas “Stryker”.

ASV spēki uzturas Ādažu bāzē.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Kas tie par ķīniešu hiroglifien komentāros?

 2. Okupanti klāt:D

  • Nē! Daudz okupantu un viņu pēcteču Latvijā jau ir no 1945.gada 9.maija. Daudz putinokupantu ir Krimā. Daudz krievfašistokupantu ir Ukrainas austrumos. Maskavas Huntai laiks savus okupantus saukt mājās un savākt prom no Latvijas, Ukrainas un Ukrainai piederošās Krimas!

 3. Derētu vismaz kādas 100 raķetes.

  • Одну я лично поцелую в хвост.

   • grafists 9. marts, 2015 19:54

    Можешь даже замуж за неё выйти, и жить «долго» и счастливо. Судя по всему ты же такой.

 4. baaa,da tie ir tie pasha ,kurus Irakaa sita lupatas ar veco labo krievu razhoto RPG-7, pie tam ar vecajaam granatam,kuras saka razhot no 1968 gada.Neatgriezeniskie zaudejumi bija ~180 tanki(janem vera dazhadi zinu avoti).Visticamak tie nak no Arabu Emiratiem,jo pec shi gada ierocu izstades emiratos–3 arabu valstis nopietni lemj par so tanku atdoshanu adataas.

  • tur gan ir atruna Atbildēt

   lai viņus sašautu kā tas notika irākā, viņam jātiek dikti tuvu 150-200 m bet jā krievu ražotais rpg caursit vel joprojām jebkura tanka bruņu.nav vel izdevies uztaisit tanku kas varetu izturet

   • Я своей головой пробю любую бронь.

    • >grafists 9. marts, 2015 20:04
     А что, неплохая мысль. Расшибить твою дурную башку о что-нибудь твёрдое. Одним придурком в мире меньше станет.

 5. VAJADZĒJA IZKRAUT VENTSPILĪ…

 6. Kur var aiziet nobučot?

 7. Kāpēc nav nomainītas tuksnešu ķedes? Ari krāsojums? Laikam no arābiem.

  • tik naivais var iedomāties ka tās ar krieviju karot domātas. tā tehnika nav piemerota musu purvainajai zemei. tā paredzeta tik dižpilsētā ja ievajagās varu noturēt vai nomainit ja ši sadumpojas un neklausa amišiem uz vārda

 8. tūdaliņi ar ziediem sagaidija savus jaunos kaklakungus?

 9. А почему танк не в цветах и не в помаде? Его что-ли никто так и не облыбызал?! Непорядок…

  • Почему я полуумок?

   • Мне трудно сказать почему вы неграмотный дурак. Наверное плохо в школе учился, да и воспитание у вас так себе, уличное ниже плинтуса. Но, подозреваю, что вы собой гордитесь, за своё неимоверное хамство и флуд.

    • pašol nahui, urla ! Atbildēt

     Vairāk par to es krieviski nesaprotu, tātad nepūli savu smadzenīti.

     • Во как из вас культура то прёт, аж прям из всех щелей…

     • Вот у меня есть щель…

     • >grafists 9. marts, 2015 19:59
      Ага, вместо мозга. Уймись, придурок.

 10. Latvija ir tuksnešu valsts vai?

Draugiem Facebook Twitter Google+