×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgas pašvaldība aptur izstādi “Maidana cilvēki”, jo organizatori neievērojot likumu (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskā ceļojošā izstāde "Maidana cilvēki" Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu.

Pirmdien, 12. oktobrī, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs apturējis pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi “Maidana cilvēki”, jo organizatori neievēro likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi informē Rīgas domē.

Rīgas Pašvaldības policija sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par izvietotās ekspozīcijas neapsargāšanu. Lietvedība sākta par publiska pasākuma organizēšanas kārtības pārkāpšanu, kas noteikta Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā

“Publisku pasākumu laikā pašvaldība nenodrošina apsardzi, likums šo pienākumu uzliek organizatoriem, tādējādi garantējot sabiedrisko kārtību un apmeklētāju drošību. Ja šajā pasākumā būtu bijis kaut viens cilvēks, kurš uzmana kārtību, viņš būt varējis izsaukt policiju. Šodien par to informēju pasākuma organizatoru pārstāvi Sergeju Aleksejevu, bet viņš apliecināja, ka pasākuma rīkotāji arī turpmāk negrasās nodrošināt izstādes apsardzi. Tādēļ man nācās pieņemt lēmumu par tās apturēšanu,” norāda pilsētas izpilddirektors Radzevičs.

Izpilddirektora lēmums balstīts arī uz izstādes organizatoru publiskajiem izteikumiem, tostarp minot, ka izstādes mērķis esot “iemācīt Baltijas tautām padzīt no savas zemes okupantus” , “aizsūtot atpakaļ 300 000 krievvalodīgos lopu vagonos.” Tā kā šādi izteikumi ir klaji provokatīvi un, iespējams, pārkāpj likumu, Radzevičs lūdzis tos izvērtēt Drošības policijai.

Turklāt medijos ir parādījusies informācija, kas raisa šaubas par izstādē izmantoto darbu autentiskumu un autortiesību ievērošanu.
Rīgas pašvaldība bija izsniegusi publiska pasākuma rīkošanas atļauju Latvijas atjaunošanas biedrībai par starptautiskas ceļojošās izstādes „Maidana cilvēki” rīkošanu Rīgā, Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu no š. g. 5. līdz 25. oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. latvietis parastais Atbildēt

  iztādes pamatmērķis bija sēt nacnaidu, tāpec ari neko nesargāja lai ekstremisti nopostitu un veretu skaļi vaimanāt par tiem sliktajiem……

 2. Tik talu gan, Tautiesi, – katras maskackas.trenuzenes drikst “bezpregelu” Ministru kabineta durvju prieksa!… Kur te var runat par Latvijas Valsti? Redz tikai Krieviska Rigas domi Greizo spogulu bez-karalvalstii.

 3. Viņi( postītšji-krievfašisti )beidzot ir integrējušies. Atliek tikai Latviju integrēt Krievijā?

 4. izstāde «Maidana cilvēki» ir izraisījusi pretrunīgu attieksmi sabiedrībā. Internetā publiskotā video redzams, kā izstādes mākslinieks – ASV pilsonis Sergejs Meļņikovs – pauž viedokli, ka izstādes mērķis ir iemācīt Baltijas tautām padzīt no savas zemes okupantus – «aizsūtot atpakaļ 300 000 krievvalodīgo lopu vagonos». Viens no izstādes organizatoriem Mihails Aleksejevs sacīja, ka tāds ir Meļņikova personīgais (kā izstādes māklslinieka?) viedoklis, izstādes organizatori to nepārstāvot. Vai izstādes mākslinieks neskaitās pie izstādes organizatoriem?

  Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) vērsies Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt šos izteikumus.

  Saistībā ar nekārtībām izstādes norises vietā policijas redzeslokā kopumā nonākuši četri cilvēki. Jau ziņots, ka nedēļas sākumā internetā tika ievietots nofilmēts video, kurā redzams, kā vīrietis maskā apgāž divus plakātus un norauj viena no Maidana protesta kustības grupējumiem – «Labējā sektora» – karogu, ko pēc tam ar nazi sagriež. Video dzirdamas rupjības krievu valodā.

  Izstādes organizators ir Amerikā reģistrēts starptautisks fonds «Ukrainas dvēsele». Tā mērķis it kā esot sniegt atbalstu ukraiņu tautai. Bet izstādes mākslinieks Meļņikovs no Amerikas it kā neskaitoties starp izstādes organizatoriem! i

  • izstāde pamatā nez kāpec skar un reklamē tik labejo sektoru, kas pat ukrainā nev cieņā sava ekstremisma dēļ. turklāt labais sektors ar savu privātarmiju centās atdalities no ukrainas un izraisit rietumukrainā pilsoņu karu. atiecigi izstādi uzskatit par ukrainas atbalstu nu nekādi nevar

 5. Rīgas pašvaldība aptur izstādi “Maidana cilvēki”, jo organizatori neievērojot likumu
  ———————–
  Kāpēc nav piebilde, ka kā saka Ukrainas cilvēki, organizatori šo izstādi rīko, lai nopelnītu(!!!) no Rīgas domes IZKRĀPTIEM 500 000 eiro ?
  Skribenti nezinkāpēc šo naudu NEPIEMIN- it kā tādu izstādi var uztaisīt tikai aizgrābti bairojot par Maidanu. Starp citu, tā rīkošanā USA ieguldīja 5 – 15 miljonus dolāru! Tā ir OFICIĀLA informācija no USA tribīnes…

 6. nedrīkstēja to pieļaut jau pašā sākumā.Mums vajadzīgas šīs provokācijas?Tauta jau sāk nedaudzpiemirst maidaunus,ir citas problēmas,tāpēc steigšus vajag kaut kādas stulbas izstādes.

 7. Un postītāji ievēro likumus!?

Draugiem Facebook Twitter Google+