×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Rīgas pašvaldība atbalstīs kultūras pieminekļu saglabāšanu un restaurāciju

Foto: LETAFoto: LETA

Zēlustes muiža Iļģuciemā.

Rīgas pašvaldība ir iecerējusi piešķirt līdzfinansējumu 50% apmērā kultūras pieminekļu saglabāšanai, aģentūra BNS noskaidroja Rīgas domē.

Šādu lēmumu pirmdien apstiprināja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja.

Iecerēts, ka projekti varēs saņemt līdzfinansējumu 50% apmērā no kopējā kultūras pieminekļa saglabāšanai nepieciešamā budžeta, bet ne vairāk kā 14 000 eiro kultūras pieminekļu restaurācijai, konservācijai un ne vairāk kā 5000 eiro izstrādājumu restaurācijai.

Plānots, ka pretendēt uz līdzfinansējumu varēs no jaunā Rīgas domes budžeta gada. Līdzfinansējuma saņēmēji ir valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļu īpašnieki. Programmas īstenošanai iecerēts atvēlēt aptuveni 300 000 eiro.

Lēmumprojekta paskaidrojuma rakstā norādīts, ka šādus saistošos noteikumus nepieciešams izdot tāpēc, ka valsts nozīmes kultūras pieminekļu īpašniekiem ir iespēja saņemt finansējumu no valsts, taču kultūras pieminekļu saglabāšana prasa regulārus un lielus finansiālos ieguldījumus, bet valsts paredzētais finansiālais atbalsts šim mērķim ir nepietiekams.

Līdzīgi saistošie noteikumi ir apstiprināti arī Kuldīgā, Rēzeknē, Jūrmalā un Liepājā.

Galīgais lēmums jāpieņem Rīga domes sēdē.

Rīgā ir 5277 valsts kultūras pieminekļi, no kuriem 1291 ir arhitektūras pieminekļi, un 3488 vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, no kuriem 2150 ir arhitektūras pieminekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+