Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgas pašvaldība izlēmusi nepārdot Lucavsalu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs (no labās) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars tiekas ar Lucavsalas mazdārziņu apsaimniekotājiem, lai informētu par turpmākajiem plāniem Lucavsalas ģimenes mazdārziņu teritorijā.

Rīgas pašvaldība tomēr nepārdos Lucavsalu. Kā aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), viņš ir gatavs atzīt, ka lēmums izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos zemesgabalus 103 hektāru platībā nav bijis no tiem labākajiem. Līdz ar to pērn 8.jūlijā pieņemtais Rīgas domes lēmums par īpašuma izsoli tiks atcelts, apliecināja Ušakovs.

Trešdien, 10.jūnijā, Rīgas mērs ticies arī ar mazdārziņu nomniekiem. Dārzkopības biedrības “Jumpravsala” pārstāve Rasma Griņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka mērs viņiem atvainojās par pieņemto lēmumu Lucavsalu pārdot, neņemot vērā viņu intereses, un apliecināja, ka īpašums netiks pārdots.

Tāpat Ušakovs mazdārziņu nomniekiem apsolīja jūlijā Lucavsalu “izņemt no izsolāmo objektu saraksta”, pastāstīja Griņa. Līdz ar to iedzīvotāji varēs netraucēti turpināt iekopt savus mazdārziņus.

Ušakovs pastāstīja, ka Lucavsala tiks attīstīta kā zaļā zona. Zemesgabala attīstības nolūkos jūlija laikā Rīgā plānots izveidot padomi, kurā tiks apspriesta objekta turpmākā attīstība.

Kā ziņots, neraugoties uz mazdārziņu nomnieku iebildumiem un Rīgas domes opozīcijas deputātu argumentiem, ar Rīgas pašvaldības koalīcijas partiju “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu lēmumu 2014.gada 8.jūlijā tika nolemts izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos desmit zemesgabalus 102,9 hektāru platībā. 29.jūlijā Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas sēdē apstiprināta izsoles sākumcena – 26,58 miljoni eiro.

Pērn 10.oktobrī tika plānota Lucavsalas izsole, kas nenotika, jo tai nepieteicās neviens pretendents.

Pret Lucavsalas pārdošanu Rīgā vairākkārtīgi notikuši piketi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Izdevīgāk laikam ir ņemt naudu zemes nodoklī no tiem nabadziņiem par tām būdām un dārziņiem, kas nav ne apbūvējami ne nosargājami no pastāvīgajiem zagļiem, nekā veikt sakārtošanu un kārtīga dārziņu kooperatīva veidošanu un tā tas velkas jau gadu desmitiem………

  2. Priecājos kopā ar lucavsaliešiem. Daudzās Vācijas pilsētās un arī citur ārzemēs ir sakopti un akurāti ģimenes dārziņi. Prieks, ka ne tikai vecākā paaudze, bet arī jaunieši interesējas par zemes darbiem un iekopj dārziņus Lucavsalā. Kāpēc tur ir būdiņas? – Dārziņus dod īstermiņa nomā, bez apbūves tiesībām. Dome jebkurā brīdī tos var nošķūrēt, kā tas notika, piemēram, Skanstes ielas rajonā. Cilvēki nav droši par rītdienu, tāpēc neiegulda lielus līdzekļus.

  3. Labāk pildīt domes kasi ar augstākām cenām biļetēm, autostāvvietām, nodokli par zemi.. būs vēl citi un tad pa radio utt. slavināt sevi! Īsts sociāldemokrāts – dzīvo uz tautas rēķinu

  4. Lieliska ziņa. Uzteicami, ka mērs lucavsaliešiem atvainojies un atzinis, ka iecere pilsētnieku īpašumu notirgot, ir bijusi greiza.

  5. Tos graustus gan tur sen vajag likvidēt. Pierīgā tādi varētu būt, bet ne centrā 🙂

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+