×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgas pašvaldība izlēmusi nepārdot Lucavsalu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs (no labās) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars tiekas ar Lucavsalas mazdārziņu apsaimniekotājiem, lai informētu par turpmākajiem plāniem Lucavsalas ģimenes mazdārziņu teritorijā.

Rīgas pašvaldība tomēr nepārdos Lucavsalu. Kā aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), viņš ir gatavs atzīt, ka lēmums izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos zemesgabalus 103 hektāru platībā nav bijis no tiem labākajiem. Līdz ar to pērn 8.jūlijā pieņemtais Rīgas domes lēmums par īpašuma izsoli tiks atcelts, apliecināja Ušakovs.

Trešdien, 10.jūnijā, Rīgas mērs ticies arī ar mazdārziņu nomniekiem. Dārzkopības biedrības “Jumpravsala” pārstāve Rasma Griņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka mērs viņiem atvainojās par pieņemto lēmumu Lucavsalu pārdot, neņemot vērā viņu intereses, un apliecināja, ka īpašums netiks pārdots.

Tāpat Ušakovs mazdārziņu nomniekiem apsolīja jūlijā Lucavsalu “izņemt no izsolāmo objektu saraksta”, pastāstīja Griņa. Līdz ar to iedzīvotāji varēs netraucēti turpināt iekopt savus mazdārziņus.

Ušakovs pastāstīja, ka Lucavsala tiks attīstīta kā zaļā zona. Zemesgabala attīstības nolūkos jūlija laikā Rīgā plānots izveidot padomi, kurā tiks apspriesta objekta turpmākā attīstība.

Kā ziņots, neraugoties uz mazdārziņu nomnieku iebildumiem un Rīgas domes opozīcijas deputātu argumentiem, ar Rīgas pašvaldības koalīcijas partiju “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu lēmumu 2014.gada 8.jūlijā tika nolemts izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos desmit zemesgabalus 102,9 hektāru platībā. 29.jūlijā Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas sēdē apstiprināta izsoles sākumcena – 26,58 miljoni eiro.

Pērn 10.oktobrī tika plānota Lucavsalas izsole, kas nenotika, jo tai nepieteicās neviens pretendents.

Pret Lucavsalas pārdošanu Rīgā vairākkārtīgi notikuši piketi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Priecājos kopā ar lucavsaliešiem. Daudzās Vācijas pilsētās un arī citur ārzemēs ir sakopti un akurāti ģimenes dārziņi. Prieks, ka ne tikai vecākā paaudze, bet arī jaunieši interesējas par zemes darbiem un iekopj dārziņus Lucavsalā. Kāpēc tur ir būdiņas? – Dārziņus dod īstermiņa nomā, bez apbūves tiesībām. Dome jebkurā brīdī tos var nošķūrēt, kā tas notika, piemēram, Skanstes ielas rajonā. Cilvēki nav droši par rītdienu, tāpēc neiegulda lielus līdzekļus.

  2. Labāk pildīt domes kasi ar augstākām cenām biļetēm, autostāvvietām, nodokli par zemi.. būs vēl citi un tad pa radio utt. slavināt sevi! Īsts sociāldemokrāts – dzīvo uz tautas rēķinu

  3. Lieliska ziņa. Uzteicami, ka mērs lucavsaliešiem atvainojies un atzinis, ka iecere pilsētnieku īpašumu notirgot, ir bijusi greiza.

  4. Tos graustus gan tur sen vajag likvidēt. Pierīgā tādi varētu būt, bet ne centrā 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+