×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. septembris, 2016
Drukāt

Rīgas Pašvaldības policijā darbam peldvietās trūkst 15 glābēju

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldē patlaban trūkst 15 darbinieku, kuriem būtu jānodarbojas ar glābšanas darbiem peldvietās, taču personas šiem amatiem ir grūti piesaistīt zemā atalgojuma un augsto prasību dēļ, aģentūrai LETA pastāstīja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš norādīja, ka kopumā RPP patlaban trūkst 75 darbinieku, kas ir aptuveni 10% no visa pamatfunkciju veicēju personālsastāva, tai skaitā pašvaldības policijai trūkst 15 darbinieku RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldē.

Tieši glābējus jeb RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbiniekus ir grūti atrast, jo tiem ir daudz grūtāki pārbaudījumi nekā citiem RPP strādājošajiem, skaidroja Sadovskis.

Viņš atzina, ka drīz beigsies peldēšanas sezona, tādēļ glābējiem būs nedaudz mazāk darba nekā vasaras mēnešos. Ziemas laikā, iespējams, izdosies sagatavot dažus jaunus darbiniekus, jo vairākus mēnešus darbiniekus varēs apmācīt un trenēt peldēšanā un dzīvības glābšanā.

Glābēju skaitu varētu palielināt, piesaistot darbiniekus no citām pārvaldēm, tomēr tas radītu citas vakantas vietas.

Kā apgalvoja Sadovskis, viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ labus speciālistus ir grūti piesaistīt un noturēt RPP, ir zemais atalgojums. Tāpat iemesls esot augstas prasības pret darbiniekiem, tostarp fiziskajā sagatavotībā un disciplīnā.

Jau ziņots, ka RPP darbinieku rindās trūkst glābēju, kas varētu veikt glābšanas darbus pilsētas peldvietās. Sadovskis uzsvēris, ka glābēju trūkums Rīgas peldvietās drošību tajās nemazina. Viņš skaidroja, ka drošība tiek garantēta, darbu plānojot tā, lai peldvietās atrastos glābēji visas diennakts garumā. Glābēju maiņu plānošana notiek, rūpīgi sekojot līdzi laika apstākļiem, jo to ietekmē mainās atpūtnieku skaits peldvietās, tādēļ glābēju skaits atkarīgs no atpūtnieku daudzuma peldvietās.

Vasaras vidū RPP bija 11 vakantas vietas amatos, kas saistīti ar drošības nodrošināšanu uz ūdens, tostarp brīva bija ūdenslīdēja vakance, kā arī vairākas glābēju vietas.

Sadovskis skaidroja, ka patrulēšanas darbos tiek iesaistīti arī citu RPP pārvalžu darbinieki, taču glābēju darba specifika, kas pieprasa, lai darbinieks būtu ar izcilu peldēšanas prasmi un ļoti labu fizisko sagatavotību, liedz plaši iesaistīt citu RPP struktūrvienību darbiniekus.

RPP pārstāvis pastāstīja, ka kļūt par glābēju var persona, kurai ir vismaz vidējā izglītība. Policija piedāvā trīs mēnešu apmācības, kuru laikā topošais glābējs saņem atalgojumu aptuveni 400 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas, savukārt pēc apmācību beigām, kas ir arī RPP noteiktais pārbaudes laiks, atalgojums pieaug līdz 500 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas. RPP glābējiem nodrošina arī sociālās garantijas, kā arī piemaksas pie algas par nakts dežūrām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+