×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Rīgas pašvaldības policija pērn pārkāpumus visbiežāk fiksējusi Vecrīgā, Imantā un Iļģuciemā

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Analizējot fiksēto pārkāpumu un aizturēto personu skaitu, Zolitūde ir viens no drošākajiem rajoniem Rīgā, ceturtdien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē teica Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass.

Viņš paskaidroja, ka pašvaldības policija, līdzīgi kā citus gadus, visvairāk pārkāpumu fiksējusi Vecrīgā, Imantā, Iļģuciemā un Purvciemā. Šajos rajonos saistībā ar dažādiem pārkāpumiem aizturēti arī visvairāk cilvēki. Kā visdrošāko rajonu Rīgā Lūkass minēja Zolitūdi. “Zolitūde mums skaitās viens no drošākajiem rajoniem,” pauda Lūkass.

RPP pērn saņēmusi vairāk nekā 64 000 izsaukumu, kas ir par 6,3% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

“Īstenojot pagājušajā gadā izvirzīto mērķi, esošo resursu ietvaros esam palielinājuši policijas darbinieku, tas ir, policijas patruļu skaitu pilsētas apkaimēs, kā rezultātā palielinājies par administratīvajiem pārkāpumiem vai aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēto personu skaits, meklēšanā izsludināto un aizturēto personu skaits, palielinājies arī konstatēto administratīva rakstura pārkāpumu skaits,” sēdē skaidroja Lūkass.

Lūkass uzsvēra, ka ievērojami resursi pērn tika ieguldīti sabiedriskās kārtības nodrošināšanai masu pasākumos, kā arī atzīmēja policijas sekmīgo darbu bērnu tiesību aizsardzības jomā.

35 080 izsaukumi saņemti ar Valsts policijas Operatīvās vadības biroja starpniecību, kas norāda uz labu sadarbību un savstarpēji sniegtu atbalstu tiesībsargājošo institūciju darbā.

2014.gadā astoņās Rīgas apdzīvotākajās apkaimēs pastiprināta policijas patrulēšanas intensitāte, kas devusi rezultātu – fiksēti pārkāpumi, par noziedzīgu nodarījumu veikšanu aizturētas personas, bet galvenokārt – paaugstināta iedzīvotāju drošības sajūta un būtiski samazinājies policijas ekipāžas ierašanās laiks notikuma – izsaukuma vietā.

Personu iesniegumi, līdzīgi kā citus gadus, visbiežāk saistīti ar trokšņošanu, ģimenes konfliktiem, nepilngadīgo izdarītiem pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+