Latvijā
Rīga

Rīgas pašvaldības policisti no noslīkšanas izglābj sešus gadus vecu bērnu 16

7. Lucavsala

Neskatoties uz dzestrā septembra iestāšanos, 11.septembrī, Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, aizvadot pēdējās dienas glābšanas stacijā “Lucavsala”, pamanīja aiz bērnu bojām meitenīti, kura vairākas reizes paiet zem ūdens un sāk krist panikā.

Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis aģentūru BNS informēja, ka viens no glābējiem nekavējoties devās glābt bērnu, tikmēr otrs izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus.

Aptuveni sešus gadus vecā meitenīte iznesta no ūdens. Bērns bija pie samaņas un atrija ūdeni. Pēc neilga brīža meitenīte sāka justies labāk un glābēji devās uzmeklēt viņas uzraudzītāju.

Pretī netālu esošajai kafejnīcai pamanītas divas iesnaudušās sievietes, uz kurām norādīja bērns. Blakus sievietēm bija novietoti bērnu ratiņi, kuros gulēja aptuveni vienu gadu vecs bērns. Abas sievietes pamodinātas.

Pārrunu laikā, konstatēts, ka no sievietes, kura atbildīga par bērna uzraudzīšanu, ir jūtama spēcīga alkohola smaka. Savukārt blakus esošajos bērnu ratiņos pamanīta tukša alus tara. Iereibusī sieviete atzina, ka no rīta izdzērusi vienu aliņu.

Notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja meitenīti un nolēma viņu hospitalizēt.

Saistītie raksti

Visas sarunas laikā iereibusī sieviete vairākkārtīgi pacēla balsi pret mediķiem un lika ārstiem bērnu laist vaļā, apgalvojot, ka nekas neesot noticis. Bērna pieskatītāja noliedza, ka meitene esot slīkusi un apgalvoja, ka visu esot kontrolējusi.

Uz notikuma vietu izsaukta tuvākā policijas ekipāža, kuriem iereibusī sieviete nodota.

Sadovskis atgādināja, ka no pirmdienas, 19. septembra, Rīgas pašvaldības policijas glābēji pārtrauc darbu Rīgas peldvietās, jo peldēšanas sezona ir beigusies. Peldvietās policisti – glābēji atsāks strādāt pavasara beigās.

LA.lv