Latvijā
Rīga

Rīgas pašvaldības policistiem šogad cer palielināt algas vidēji par 50 līdz 120 eiro0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja atbalstījusi Rīgas pašvaldības policijas (RPP) 2019.gada budžeta plānu, kas paredz papildus vienu miljonu eiro atvēlēt arī darbinieku atalgojuma paaugstināšanai.

Plānots, ka līdz ar papildus piešķirto naudu kārtībnieku-glābēju atalgojums varētu pieaugt par 65 līdz 75 eiro, inspektoru-glābēju – par 33 līdz 56 eiro, bet vecāko inspektoru – par 100 līdz 120 eiro.

Kopumā RPP budžets 2019.gadā plānots 19,61 miljona apmērā, no kuriem lielākā daļa – 16,67 miljoni – tiks tērēti tieši darbinieku atalgojuma nodrošināšanai.

Inventāra un dažādu pakalpojumu iegādei policija šogad plāno tērēt 2,16 miljonus, bet pamatdarbības nodrošināšanai tiks atvēlēti vēl 768 959 eiro.

Salīdzinot ar 2018.gadu, RPP šī gada budžetā papildus lūdz 1,90 miljonus eiro, no kuriem miljons eiro tiks tērētu algu paaugstinājumam.

761 036 eiro no papildus piešķirtās naudas RPP plāno tērēt 46 jaunu videonovērošanas kameru uzstādīšanai Vecmīlgrāvī, 93 786 eiro – bruņu vestu atjaunošanai, bet vēl 41 908 eiro – dalībai Pasaules policistu sporta spēlēs Ķīnā.

Deputātam Sandim Bergmanim (S) gan radās jautājums – kā aprēķināta videokameru iegādei nepieciešamā summa. “Es te tā parēķināju un sanāk, ka vienas kameras uzstādīšana izmaksās aptuveni 15 000 eiro. Kā jūs līdz šim ciparam nonācāt,” taujāja Bergmanis.

RPP priekšnieks Juris Lūkass skaidroja, ka izmaksas sastādījis Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrs un sīkāks aprēķins viņa rīcībā nav. Lai šo jautājumu atrisinātu, deputāti vienojās, ka uz nākamo sēdi tiks pieaicināti centra pārstāvji, kuri tad arī pastāstīts sīkāk par kameru uzstādīšanas izmaksām.

Saistītie raksti
Savukārt deputāts Druvis Kleins (JKP) pauda viedokli, ka komitejai un pašvaldībai kopumā ir jādomā kā nākotnē pastiprināti pievērsties RPP attīstības jautājumiem.

“RPP ir pirmie, kas reaģē uz notikumiem pilsētā, vienalga vai tas ir puišeļu kautiņš vai nopietns incidents. Viņiem ir nenokomplektēts personāla sastāvs un mēs nevaram dzīvot ilūzijās, jo par jauniešiem cīnās viss darba tirgus – armija, būvniecība, uzņēmējdarbība un tā tālāk. Vajag ne tikai šogad, bet arī nākotnē domāt kā mēs komitejā varam palīdzēt risināt RPP sasāpējušos jautājumus un uzlabot tur strādājošo darba apstākļus. Tas ietver sevī modernu ekipējumu, labu atalgojumu, jaunas tehnoloģijas un tas prasīs daudz saimniecisku lēmumu,” pauda Bergs.

RPP šī gada budžeta projektu vēl vērtēs Rīgas domes Budžeta komisija.

LA.lv