×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Rīgas pils atjaunošana norit sekmīgi; aicina skolēnus Ēnu dienā to novērtēt (+FOTO)

Foto: LETAFoto: LETA

Ēnu dienā, 11. februārī, skolēniem kopā ar VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) Būvniecības pārvaldes speciālistiem ielūkotos vēsturiskajās telpās, portālam LA.lv pastāstīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).

Pils apjomīgie restaurācijas un rekonstrukcijas darbi uzteicami pavirzījušies uz priekšu un gādā par valstiski nozīmīgā simbola jauno izskatu, norāda VNĪ komunikāciju speciāliste Daiga Laukšteina.

“Rīgas pils atjaunošana ir darbs ar augstāko prioritāti. Mērķtiecīgi virzāmies uz priekšu no telpas uz telpu, lai iekļautos termiņos un Valsts prezidents varētu atgriezties, kā plānots – šī gada novembrī. Apvienojot visas iesaistītās komandas kompetenci ar atbildību sabiedrības priekšā, Rīgas pili izdosies saglabāt kā arhitektūras, mākslas un vēstures dārgumu, ugunsnelaimes sekas atstājot pagātnei,” uzskata VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols. Viņš arī ir gandarīts par skolēnu ieinteresētību būvniecības jautājumos un cer uz prasmīgām darba rokām uzņēmuma kolektīva nākotnē.

“Process ir ļoti aktīvs, es esmu apmierināts ar Rīgas pils atjaunošanas darbu gaitu! Arī šodien notiks īpaša apspriede par Baltās zāles krāsojumu, kad atkal būs sperts svarīgs solis saistībā ar vienu no svarīgākajām pils telpām,” norāda Rīgas pils atjaunošanas padomes vadītājs Imants Lancmanis.

Pašlaik ir pabeigta apjomīga Rīgas pils Priekšpils pamatkonstrukciju un inženierkomunikāciju izbūve; norit telpu sagatavošana apdares darbiem. Ziemas periodā aktīvākais rekonstrukcijas – restaurācijas posms norisinās iekštelpās. Proti, turpinās Baltās zāles, Svētku zāles un Sūtņu zāles atjaunošana. Baltajā zālē top griestu dekoratīvie veidojumi, turpinās sienu atsāļošana, kā arī tiek veikta balkonu koka detaļu, dekoratīvo ģipša veidojumu restaurācija un sienu profilu nostiprināšana.

Svētku zālē ir pabeigta griestu izveide virs zāles pārseguma, atjaunots griestu apmetums un gleznas. Sūtņu zālē pēc izpētes darbiem ir uzsākti mākslinieciskie sienu un griestu gleznojumu atjaunošanas darbi. Savukārt Ģerboņu zāle ir sagatavota noslēguma apdarei. Ar Rīgas pils atjaunošanas padomi tiek saskaņoti pēdējie apdares un krāsojuma veidi.
Tāpat spraigi virzās uz priekšu Rīgas pils Priekšpils reprezentācijas mēbeļu un vēsturisko gaismas ķermeņu restaurācija.

Laukšteina norāda, ka kopumā Rīgas pils rekonstrukcijā-restaurācijā vidēji tiek nodarbināti 250 strādnieku, un vēl 60 – 70 restauratoru strādā dažādās darbnīcās. 2015. gada 1. janvārī izpildīti kopējie darbi ~60% apjomā, kas kopumā notiek ~10 000 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils Priekšpils un Austrumu piebūves rekonstrukcijas – restaurācijas darbus paredzēts izpildīt un objektu nodot ekspluatācijā 2015. gada 1. novembrī, piebilst VNĪ speciāliste. Pēc tam šī pils daļa pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām. Darbu faktiskās izmaksas tiek prognozētas 34,45 miljoni eiro.

Saskaņā ar noslēgto līgumu par rekonstrukciju un restaurāciju Rīgas pils 1. kārtas atjaunošanas darbus veic pilnsabiedrība “SBRE”. Tehniskā projekta autors ir pilnsabiedrība “ils Projekts”, bet galvenais arhitekts – Artūrs Lapiņš. Būvuzraudzību veic SIA “Būvalts”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+