×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2016
Drukāt

Rīgas pils Baltajā zālē atradīsies 99 166 eiro vērts flīģelis (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pils atjaunošanas padome lēmusi, ka Rīgas pils Baltajā zālē ir paredzēts noturēt augsta līmeņa reprezentablos pasākumus, tādēļ Valsts prezidenta kanceleja par 99 166 eiro iegādājusies flīģeli, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.

Kā liecina sarunu procedūras pamatojums, flīģelis šajā telpā ir viens no centrālajiem elementiem, līdz ar to esot bijis ļoti būtiski iegādāties un uzstādīt atbilstoša līmeņa mūzikas instrumentu.

Lai izvēlētos Rīgas pils Baltajai zālei atbilstošāko flīģeļa modeli Valsts prezidenta kanceleja ir aptaujājusi mūzikas jomas ekspertus, saņēmusi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītāja Jura Kalnciema, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes docenta, pianista, klavierspēles pasniedzēja un koncertmeistara Gļeba Panteļejeva, komponista un pianista Ulda Marhilēviča ieteikumus Rīgas pils Baltajai zālei iegādāties “Yamaha Music Europe GmBH” piederošās ražotnes “Boesendorfer” flīģeli, kuras modelis ir “225”.

Kā skaidrots pamatojumā, austriešu klavieru fabrika “Boesendorfer”, kas patlaban pieder “Yamaha Music Europe GmbH”, ir ar ļoti senām tradīcijām – tā dibināta 1812.gadā, tajā radīts instruments iederētos Rīgas pils Baltajā zālē.

“Rīgas pils vēsturiskās telpas ieskandinātu Eiropas mūzikas tradīcijas nesējs – “Boesendorfer” flīģelis,” pausts pamatojumā.

Iepirkuma priekšmetu “Boesendorfer” flīģeli, ņemot vērā situāciju tirgū, varot nodrošināt tikai viens piegādātājs SIA “RDL”. Patlaban Latvijā neesot citu piegādātāju, kas pārdod “Yamaha Music Europe GmbH” pārstāvētos instrumentus.

Instrumenta cena ir aptuveni 130 000 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vakar BEZ TABŪ rādija ka ģimene dzīvo jau 25 gadus bez elektrības 21. gadsimtā, bet Valsts ierēdņi pērk klavieres pa 100 tūkstošiem, lai tās tur stāvētu,ne jau lai kāds tās spēlētu.Nuja mums tak jīestājas bagāto valstu sarakstā a bez dārgām klavierēm nekādi,bet ar 100 eirikiem pensiju pensionāram,to jau nekur neprezentēs.

  2. neaizmirsīsim, ka Latviju neslikti reprezentēs arī Rolls Rois auto un arī privāta lidmašīna nebūtu par sliktu, pat amīšiem ir air force uane. Ja neticat, paprasat vīķei.

  3. Un kur tad Steinvejs? Lieta tāda, ka pērk jau mēbeli, kas smuki izsaktās, nevis klavieres. Neviens jau tur neko nesaprot ….par pianisma mābkalu.

Draugiem Facebook Twitter Google+