×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas pils mūris Lāčplēša dienā nav nopietni cietis

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki noliek svecītes Lāčplēša dienā pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Rīgas pils restaurētais mūris pēc svecīšu dedzināšanas Lāčplēša dienas vakarā nav cietis, vietām ir tikai nosmērējumi, aģentūrai LETA sacīja Rīgas pils būvuzraugs Bruno Fībigs.

“Jāsaka paldies iedzīvotājiem, kas ņēma vērā aicinājumus nebojāt mūri un izvietoja svecītes blakus tam. Divās vietās bija nenozīmīgi parafīna ugunsgrēki, taču bojājumi ir nelieli. Ir nelieli nokvēpumi, nosmērējumi, to sakopšanai lielus līdzekļus nevajadzēs,” sacīja Fībigs.

Viņš piebilda, ka nākamgad Rīgas domei būtu jāparūpējas par organizētāku svecīšu dedzināšanas uzraudzību, kā arī speciālu svecīšu dedzināšanas vietu ierīkošanu, piemēram, veidojot smilšu nobērumus.

Jau ziņots, ka vakar, lai arī VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) bija aicinājusi šogad nenovietot piemiņas svecītes atjaunotajā Rīgas pils vēsturiskajā apkārtmūrī, lai to pasargātu no bojājumiem, liela daļa Lāčplēša dienas svecīšu vakara apmeklētāju šo aicinājumu ignorēja.

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēki svecītes novietoja gan pašvaldības ierādītajās vietās, gan arī centās iestutēt tās mūrī vai tieši pie tā.

Lai atjaunotu Rīgas pils mūri pēc svecīšu dedzināšanas pagājušā gada 11. novembra vakarā, bija nepieciešams 21 000 eiro, iepriekš žurnālistiem sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols. Tāpēc šogad un arī turpmākajos gados VNĪ aicina piemiņas svecītes 11. novembra vakarā novietot pašvaldības ierādītajās vietās Daugavmalā, tādējādi pasargājot mūra vēsturiskos ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+