Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
6. augusts, 2014
Drukāt

Rīgas pils Sv. Gara tornis pilnībā atjaunots

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgusies Rīgas pils Sv.Gara torņa atjaunošana, un pašlaik ir paveikti gan projektā plānotie iekšdarbi 350 kvadrātmetru platībā, gan arī nokrāsota 1000 kvadrātmetru lielā torņa fasāde, portālam LA.lv pastāstīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Laukšteina informēja, ka būvnieku pilnsabiedrība “SBRE” tornī veikusi elektrotīklu un vājstrāvas tīklu rekonstrukciju un izbūvi, ārējās apdares rekonstrukcijas darbus, jumta hidroizolācijas seguma nomaiņu un remontu, iekštelpu sienu un griestu apmetuma rekonstrukciju, krāsojuma atjaunošanu, mūra restaurācijas darbus, grīdas dēļu restaurāciju, parketa grīdas seguma izbūvi, kā arī logu, durvju un kāpņu restaurāciju. Pašlaik vēl tiek veikta jumta laukuma bruģēšana un tiek plānota iekšējās lietus kanalizācijas pārbūve.

Aktīvi turpinās arī pārējie Rīgas pils atjaunošanas darbi, un jau tuvākajā laikā Vācijas uzņēmuma “Otto Richter GmbH” speciālisti pilnībā pabeigs ēkas žāvēšanu un dezinfekciju, pauž Laukšteina.

Jau šā gada rudenī būvdarbu grafiks paredz pilnīgu visu Rīgas Pils pastāvīgo jumtu izbūvi, fasāžu un logu restaurāciju. Pašlaik notiek darbs pie parādes kāpņu telpas, kā arī konventa daļas jumtu seguma, savukārt Svētku zālei tiek būvētas jaunas pastāvīgā jumta konstrukcijas.

“Pamazām savu krāšņo izskatu atgūst Rīgas pils Baltā zāle, kas visvairāk cieta pagājušā gada ugunsgrēkā, kā arī Sūtņu un Svētku zāles,” stāstīja VNĪ pārstāve. Jau tuvāko divu nedēļu laikā Baltajā zālē tiks ieklātas grīdu pamatnes un turpināsies darbi pie pārējās zāles daļas restaurācijas. Baltajā zālē ir paveikti demontāžas darbi, tiek veikta veidojumu modeļu sagatavošana darbnīcā, kā arī notiek gatavošanās kolonnu apdarei ar mākslīgo marmoru.

Tāpat jau pēc dažām nedēļām pilnībā tikšot pabeigta Rīgas pils preses centra ārēja apdare. Pašlaik esot pilnībā pabeigta arheoloģiskā izpēte Austrumu piebūvē un šajā daļā turpinās ēkas pamatu stiprināšanas darbi. Pilnībā rekonstruēti ēkas ārējie elektrotīkli un uzsākti iekšējie labiekārtošanas darbi.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+