×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgas pils ugunsgrēka izmeklēšana pabeigta; lieta nodota prokuratūrai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ Valsts policija (VP) Rīgas pils ugunsgrēka lietu nodevusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, līdz ar to izmeklēšana Rīgas pils lietā ir pabeigta, portāls “LA.lv” uzzināja VP.

Kriminālprocesā par aizdomās turētajiem atzīti trīs vīrieši, visi trīs tiek turēti aizdomās ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanā, ja ar to radīts būtisks kaitējums, taču vienam no aizdomās turētajiem papildus tiek inkriminēta mantas iznīcināšana vai bojāšana neuzmanības dēļ, radot smagas sekas.

Iepriekš kriminālprocesa izmeklēšanas laikā policija arī bija uzsākusi procesus par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu divām juridiskajām personām.

Ugunsgrēka radītie zaudējumi pagaidām lēšami aptuveni piecu miljonu eiro apmērā, taču nākotnē šī summa varētu mainīties. “Izmeklēšanas, izbūves un ugunsgrēka seku likvidācijas laikā šī summa varētu tikt precizēta,” piebilda Kriminālpolicijas priekšnieks.

Krimināllikums par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un ja ar to radīts būtisks kaitējums, var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks Rīgas pilī naktī uz 2013.gada 21.jūniju izcēlies pils rekonstrukcijas darbos nodarbināto strādnieku bezatbildīgas rīcības rezultātā, iepriekš vēstīja LTV. Būvnieki 20.jūnija dienā bēniņos virs Rīgas pils Svētku zāles ar fleksi griezuši vecās ventilācijas caurules. Īsi pirms darba laika beigām griešanas procesā radusies dzirkstele izraisījusi aizdegšanos, ko strādnieki, izmantojot divus ugunsdzēšanas aparātus, apdzēsuši.

Tomēr neviens neesot palicis uzraudzīt degšanas vietu, kas saskaņā ar normatīviem būtu bijis jādara 12 līdz 24 stundas. Tāpat par notikušo aizdegšanos neesot informēta Militārā policija, kurai pils telpu apsardze nodota pēc darba laika beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pārmijniekus šodien nav viegli sameklēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+