×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija izvērtēs Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija trešdien izvērtēs Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas būvprojekta atbilstību kvalitatīvas pilsētvides veidošanas principiem, aģentūru BNS informēja Rīgas pilsētas arhitekta biroja pārstāvis Ilvars Metnieks.

Sēdē diskutēs par projekta atbilstību Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma uzstādījumiem, ēkas Latviešu strēlnieku laukumā 1 un Strēlnieku pieminekļa ansambļa kultūrvēsturisko vērtības līmeni un būvniecības ieceres publisko apspriešanu.

Sēde notiks trešdien plkst.14 Dzirnavu ielā 60 A-21.

Jau ziņots, ka projekts “Nākotnes nams” iecerēts kā daļa no padomju okupācijas varas upuru piemiņas memoriāla, kas veidots pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres. Pērn augustā valdība atbalstīja 7,4 miljonu eiro piešķiršanu memoriāla kompleksa izveidei. Kompleksa būves pirmā kārta – Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves celtniecība – jāpabeidz līdz 2016. gada 1. oktobrim.

20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli Kultūras ministrijai ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Gunāra Birkerta iecerēto piebūvi “Nākotnes nams”, jo tā sabojāšot ēkas izskatu. Arī arhitekte Zaiga Gaile uzsākusi parakstu vākšanu, pieprasot sakopt un saglabāt Latvijas Okupācijas muzeja ēku esošajā veidolā, jo pārbūvēta un pārdēvēta, tā, viņasprāt, zaudētu arhitektūras vērtību un savas sūtības simbolisko svaru.

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija ir Rīgas pilsētas arhitekta biroja izveidota profesionāla padomdevēju institūcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Fil! Princi! Neaizmirsīsim mūsu vērtības.

  2. Gailes kundzei vajadzētu pateikt, lai labāk glābj “Sēnīti” Inčukalnā. Tā varētu būt vēl interesantāks padomju laika arhitektūras piemineklis. Lai liek Muzeju mierā

  3. Princi, esi latvietis, nevis Maskavas un Gailes īdzskrējējs!

  4. Cerams, ka Zaigas Gailes “komandas” nožēlojamās intrigu spēles šai kolēģijā neņems virsroku! Atbalstu Birkerta Nākotnes nama piebūves būvniecību!

  5. Kādus tiks skaistus apzīmējumus neizdomā, kad jāvienojas par naudas pārdali :):):). Tiešām skaisti skan: “Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija “:):):):):)

Draugiem Facebook Twitter Google+