×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Rīgas pilsētas arhitekts atliek atzinumu par Okupācijas muzeja piebūves projektu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas arhitekta birojs atzinumu par Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projektu 15.janvārī nesniegs, pagarinot tā sagatavošanas laiku, aģentūrai BNS teica Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Arhitekts pauda neizpratni par Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētāja Valtera Nollendorfa Rīgas Vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē, kas norisinājās 13.janvārī, publiski pausto, ka muzeja ēkas piebūves uzlabošanas risinājumi, kas 6.janvārī tika prezentēti Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijā, neatbilst piebūves autora Gunāra Birkerta koncepcijai.

“Tas ir negaidīts pavērsiens, kas faktiski aptur objektīva un pamatota Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinuma sagatavošanu,” skaidroja Princis. Viņš norādīja, ka Nollendorfs pats personīgi piedalījās gan publiskajā diskusijā, kas norisinājās 14.decembrī, gan 6.janvārī notikušajā Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas sēdē, kur iebildes un komentārus nepauda. “Šis paziņojums būtiski diskreditē trauslo sadarbību (arhitektūras veidošanas procesu) un argumentu konsolidācijas procesu, kura mērķis ir projekta īstenošana, saglabājot objekta esošo kultūrvēsturisko vērtību un mazinot objekta neiederību Vecrīgas ansamblī,” norādīja Princis.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs ir pieņēmis lēmumu pagarināt atzinuma sagatavošanas laiku, lai noskaidrotu radušos situāciju – uzzinātu, kas ir prezentēto projekta uzlabojumu autors un vai pasūtītājs tos virza kā potenciāli īstenojamus un Birkerta koncepcijai atbilstošus arhitektūras risinājumus.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas arhitekts savu atkārtoto atzinumu par muzeja piebūves projektu plānoja sniegt līdz 15.janvārim, lai iekļautos termiņā līdz 25.janvārim, līdz kuram Rīgas pilsētas būvvalde var piešķirt būvatļauju darba sākšanai.

6.janvārī notikušajā Rīgas pilsētas arhitektu kolēģijas sēdē vēl netika panākta vienošanās par atbalstu projektam. Vienlaikus vairums arhitektu pozitīvi vērtēja panāktās izmaiņas.

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija iepriekš būvvaldei ieteica neatbalstīt muzeja rekonstrukcijas projektu, bet pēc publiskās diskusijas, kura norisinājās 14 decembrī, Rīgas pilsētas arhitekts Princis aģentūrai BNS pauda, ka ir cerība atbalstīt muzeja piebūves projektu. Viņš norādīja, ka ir patīkami pārsteigts par projekta autoru ieklausīšanos kritikā, jo autori mēģinājuši iespēju robežās ievērot ēkai paredzēto būvlaidi, kā arī samazinājuši piebūves arhitektūras mākslinieciskā risinājuma – baltās granīta apdares – īpatsvaru kopējā objekta risinājumā. Princis gan vēloties, lai vēsturiskā muzeja ēka tiktu vēl vairāk saglabāta.

Kā ziņots, 20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli KM ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Birkerta iecerēto piebūvi “Nākotnes nams”, jo tā sabojāšot ēkas izskatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piņča pavērsiens Atbildēt

    Lieta ir tāda, ka Kremlim šis muzejs, kas atgādina pasaulei par krievu komūnistiskā režīma noziegumiem pret latviešiem un pret cilvēci vispār, ir kā dadzis acī Maskavā valdošiem krievu nacistiem, kā arī viņu Rīgas marionetēm. Valdībai vajag iejaukties un apturet šo šķēršļu likšanu no Ušakova kantora puses.

  2. Čekisti nesnauž.

  3. Atkal sprungułu mešana! Atbildēt

    Vai kādam ienācis prātā uzprasīt Nolendorfam ko vińš ir teicis?

Draugiem Facebook Twitter Google+