×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

“Rīgas pilsētbūvnieks” ceļ meistarību

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība “Rīgas pilsētbūvnieks” saņēmusi starptautiski atzītu vadības sistēmas sertifikātu nekustamo īpašumu pārvaldīšanā un būvniecībā. 


 

“Rīgas pilsētbūvnieks” valdes loceklis Jānis Kosītis uzskata, ka gan viņam, gan uzņēmuma darbiniekiem tas ir liels gandarījums. “Šis dokuments ir apliecinājums tam, ka mūs uzņēmuma vadības sistēma ir atbilstoša pasaulē atzītam vadības sistēmu standartam,” turpina viņš. “To izsniedz Somijā akreditēta sertifikācijas iestāde, kuru lēmumus nevar ietekmēt kādi mūsu valsts pārvaldes iestāžu vērtējumi vai lēmumi. Būtībā tā ir atzinība mūsu uzņēmuma darbinieku meistarībai un spējām sekmīgi strādāt šajā nozarē. Reizē tas apliecina atbilstību labas pārvaldības praksei, kas ir atzīta visā pasaulē.”

Šāds sertifikāts līdz šim piešķirts tikai, piemēram, “Rīgas Satiksme”, “Getliņi EKO” un vēl dažiem pašvaldības uzņēmumiem

Jānis Kosītis spriež, ka pārbaudīt uzņēmumu, kas nodarbojas ar konkrētu preču ražošanu, ir krietni vieglāk, tāpēc ka prece ir aptaustāma un tās atbilstību kvalitātei var noteikt samērā ātri. “Krietni grūtāk novērtēt uzņēmumus, kas sniedz pakalpojumus. To skaitā ir arī “Rīgas pilsētbūvnieks”, kurš organizē dzīvojamo namu apsaimniekošanu, atjaunošanu un celtniecību.

Kā izrādās, sertifikācijas iestādes pārstāvji rūpīgi pārbaudījuši uzņēmuma darbību, tostarp sekoja ekonomiskajiem un finanšu rādītājiem aptuveni sešus mēnešus. Šai laikā auditori pastāvīgi rīkoja darba intervijas ar uzņēmuma pārvaldes darbiniekiem, lai pārliecinātos, vai visos posmos pārvalde organizēta pēc starptautiski atzītiem standartiem. Uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka aizvadītā pusgada laikā darbiniekiem tā bijusi papildu slodze, darbā bija jāpavada ilgāks laiks, tāpēc ka vienlaikus bija jāizpilda parastie ikdienas darba uzdevumi. “Turklāt “Rīgas pilsētbūvnieks”, kurš strādā namu apsaimniekošanas, atjaunošanas un celtniecības vadības tirgū jau vienpadsmito gadu, nav pašvaldības firma ar kādām īpašām privilēģijām. Mums ir saistoši visi “spēles noteikumi”, kādi ir šī tirgus dalībniekiem,” skaidro viņš.

Šā gada maijā “Rīgas pilsētbūvnieks” aptaujāja 5000 rīdziniekus, kuri īrē dzīvokļus ap 20 pašvaldībai piederošajos namos dažādās galvaspilsētas vietās. Viņiem jautāja, kā viņus apmierina uzņēmuma sniegtie namu apsaimniekošanas pakalpojumi. Aptauja liecina, ka iedzīvotāju lielākā daļa uzņēmuma darbu novērtējusi atzinīgi.

“Sertifikāts reizē ir drošība arī mūsu klientiem. Mums vairs nebūs jāpārliecina ar vārdiem, ko un kā mēs strādājam. Sertifikāts ir visiem uzskatāms apliecinājums, ka uz mums turpmāk var droši paļauties,” – piebilst uzņēmuma pārstāvis.

 

Uzziņa

* “Rīgas pilsētbūvnieks” ir 2002. gadā dibināta Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, lai attīstītu pašvaldības dzīvojamo fondu, nodrošinātu mājokļu un citu nekustamo īpašumu atjaunošanu un būvniecību. Pēc Rīgas pašvaldības pasūtījuma uzņēmums organizē daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un sociālo dzīvojamo māju atjaunošanu, pārbūvi un celtniecību. Kopš uzņēmuma izveidošanas Rīgā uzbūvēti vairāk nekā 4500 jauni dzīvokļi, uzbūvēts pats lielākais dzīvojamo māju komplekss Ulbrokas ielā 13, kurā ir 5 daudzdzīvokļu nami ar 792 dzīvokļiem un daudzstāvu autostāvvietas ar 681 vietu. Visi uzbūvētie dzīvokļi izīrēti pašvaldības palīdzības rindā stāvošajiem rīdziniekiem.

* Pagājušā gada sākumā Rīgas dome apstiprināja uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” darbības stratēģisko plānu turpmākajiem pieciem gadiem. Tas paredz turpināt līdzšinējos darbības virzienus: pašvaldības dzīvojamā fonda attīstību, pārvaldību un apsaimniekošanu. Cita starpā uzņēmums turpinās pārvaldīt un apsaimniekot 55 jau uzceltos un atjaunotos dzīvojamos namus, to skaitā 11 sociālās dzīvojamās mājas.. Saskaņā ar pašvaldības dzīvojamā fonda attīstības programmu 2011. – 2013. gadam, arī turpmāk “Rīgas pilsētbūvnieks” organizēs jaunu dzīvokļu celtniecību – aptuveni 1000 gadā. Dzīvokļu būvniecības projektēšanā uzņēmums izvirza noteiktas prasības. Tiem jābūt nelieliem: vienistabas dzīvokļiem – līdz 35 kv.m; divistabu dzīvokļiem – līdz 40 kv.m.; trīsistabu dzīvokļiem – līdz 55 kv.m.; četru istabu dzīvokļiem līdz 65 kv. m. Īrniekiem piešķirtajiem dzīvokļiem jābūt ar pilnīgi pabeigtu iekšējo apdari un santehniku.

Publikācija tapusi sadarbībā ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+