×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas pirmsskolas pedagogu algas nākamgad plāno palielināt par 20 latiem

Usakovs5

Rīgas pirmsskolas pedagogu algas nākamgad varētu tikt palielinātas par 20 latiem, savukārt skolu tehniskajiem darbiniekiem plānots algas pielikums 5% apjomā, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavotais budžeta projekts 2014.gadam.

 

Lai par 20 latiem palielinātu atalgojumu pedagoģiskajiem darbiniekiem pirmsskolas izglītības iestādēs, nākamgad būs nepieciešams vairāk nekā miljons latu.

Departamenta direktora vietnieks Ivars Balamovskis šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejā skaidroja, ka pirmsskolas skolotāju algas līdz šim apmaksā pašvaldības, bet valsts nodrošina minimālo algu 5 līdz 6 gadus veco bērnu pedagogiem.

Līdz šim pašvaldība pirmsskolas pedagogiem jau noteikusi 50 latu piemaksu virs minimālās algas. Palielinot šo piemaksu par 20 latiem, pirmsskolas skolotāju alga par pamatlikmi nākamgad būtu 345 lati. Ņemot vērā, ka vairums bērnudārzu pedagogu strādā vairāk nekā vienu slodzi, tad reālā darba samaksa varētu būt no 370 līdz 400 latiem mēnesī.

Balamovskis piebilda, ka atalgojuma apjoms atkarīgs arī no darbības modeļa – algas var būt arī lielākas, ja grupiņā strādā viens pedagogs un divas aukles.

Algas pielikumu nākamgad varētu saņemt arī skolu tehniskie un saimnieciskie darbinieki. Tā kā no 2014.gada 1.janvāra minimālā mēneša algas likme valstī noteikta 225 lati, lai ievērotu diferenci starp pārējiem saimnieciskajiem darbiniekiem, kuriem darba alga ir nedaudz augstāka par minimālo algas likmi, kā arī pedagoģiskajiem darbiniekiem, departaments 2014.gadā plāno saimniecisko darbinieku atalgojumu palielināt vidēji par 5%.

Šim nolūkam nākamgad papildus nepieciešami 894 606 lati.

Departaments lūdz papildu finansējumu, lai arī nākamgad nodrošinātu šogad ieviestos algas pielikumus izglītības iestāžu vadītājiem. Balamovskis norādīja, ka šā gada aprīļa budžeta grozījumos tika piešķirts finansējums atalgojuma palielinājumam par 10% vispārizglītojošo skolu direktoru vietniekiem no šā gada 1.maija, savukārt direktoriem no 1.septembra algas palielinātas par 100 latiem, taču 2014.gada bāzes izdevumos finansējums šim nolūkam nav ticis iekļauts.

Lai turpinātu iesākto procesu un nodrošinātu atalgojuma palielinājumu sākumskolu, pamatskolu un vidusskolu, internātskolu un sanatorijas internātskolu, speciālo internātskolu direktoriem arī 2014.gadā, pavisam kopā, ieskaitot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, nākamgad būtu nepieciešami 504 072 lati.

Lai ievērotu vienlīdzības principu starp visām izglītības iestādēm, atalgojuma palielinājums par 100 latiem plānots arī visu pārējo izglītības iestāžu vadītājiem, kam gadā nepieciešami papildu 275 480 lati.

Atalgojuma pozīcijas ir lielākie papildu izdevumi, ko nākamgad plāno Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vēl 600 000 tiek plānoti papildus, lai samazināt rindu uz vietām Rīgas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, paplašinot sadarbību ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Palielinoties bērnu skaitam galvaspilsētā, 2014.gadā plānots nodrošināt 3493 vietas ar 93 latu pašvaldības līdzfinansējumu mēnesī, kam kopumā plānoti 3,9 miljoni latu, kā arī 347 vietas ar pašvaldības finansējumu 125 latu apmērā jeb kopumā 347 000 latu gadā. Tādējādi kopumā nākamgad sadarbībai ar privātajiem bērnudārziem tiek plānoti 4 245 300 lati, kas ir par 600 000 latu vairāk nekā pērn.

Atbilstoši departamenta ekonomiskajiem aprēķiniem funkciju sekmīgai izpildei 2014.gadā kopumā plānoti 157 miljoni latu, tajā skaitā mērķdotācija un dotācija no valsts budžeta 59,4 miljonu latu apmērā, maksas pakalpojumu ieņēmumi – 13,3 miljoni latu, pašvaldības dotācija – 84,2 miljoni latu, kas par 5,9 miljoniem pārsniedz pašvaldības Finanšu departamenta noteiktos maksimālos izdevumus.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta izstrādātais budžeta projekts 2014.gadam šodien atbalstīts Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, taču to vēl vērtēs pašvaldības Budžeta komisija, kas tajā varētu veikt izmaiņas. Gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē, lemjot par Rīgas domes 2014.gada budžetu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+