×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Rīgas policisti ir lepni un gandarīti par padarīto

Matusevs_7

Kārtības un drošības nodrošināšana pilsētā ir komandas darbs. Taču tāpat kā sportā, arī policijas darbā un tās kolektīvos vienmēr būs kāds, kurš ir ātrāks, spēcīgāks, gudrāks vai drosmīgāks. Cilvēks, uz kuru nereti paļaujas un kuram seko pārējie komandas biedri, šajā gadījumā – kolēģi.

 

Un, tāpat kā sportā lielākā atzinība ir apbalvojums, tā arī katrā kolektīvā prieku un gandarījumu sniedz sajūta, ka esi novērtēts.

Pagājušajā nedēļā Rīgas pašvaldības policija (RPP) atzīmēja savu 23. gadadienu un neaizmirsa izteikt atzinību un apbalvot arī savus labākos darbiniekus. Kopumā RPP sveica vairāk nekā 200 savu darbinieku, pievēršot uzmanību viņu profesionalitātei, pašaizliedzīgajai darbībai un citiem sasniegumiem. Apbalvojuma saņēmējs bija arī inspektors Guntis Buķis, kuru sveica ar Zelta goda zīmi par viņa pašaizliedzīgo darbību un ievērību pelnošiem sasniegumiem, kas veicinājuši sabiedriskās kārtības uzturēšanu pilsētā.

“Ir patīkami, ka manu darbu ir pamanījusi un novērtējusi vadība, un arī pašam ir liels gandarījums par padarīto,” atzīst Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes inspektors Guntis Buķis, kurš RPP strādā jau 22 gadus. Viņa ikdiena saistīta ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu dažādās rīdziniekiem svarīgās vietās – Brīvības pieminekļa uzraudzība, Rīgas domes Rātsnama apsardzes funkcijas utt. Tāpat viņš ir iesaistījies dažādu RPP sporta aktivitāšu organizēšanā.

Guntis ar lepnumu stāsta par RPP sasniegumiem pasaules policistu, ugunsdzēsēju un glābēju sporta spēlēs, kas šovasar norisinājās Belfāstā Īrijā. “Mūsu komanda ieguva vairākas zelta medaļas un citas godalgas.” Un tas liecina ne tikai par RPP profesionalitāti mūsu pilsētas ielās, bet arī par viņu sportisko sacensības garu un augsto fiziskās sagatavotības līmeni.

Taujāts par to, kā nonācis policijā, Guntis atzīst, ka tas nav bijis viņa mērķis, taču ar savu izvēli un karjeras gaitu ir apmierināts. “Dienēju karaspēkā, un pēc atgriešanās mājās draugi ieteica turpināt savu izaugsmi policijā.” Sabiedriskās kārtības no-drošināšana pilsētā ir pašsaprotama, taču ne vienmēr tas ir viegli, jo situācijas mēdz būt dažādas un jāreaģē ir ātri. Darbs ir atbildīgs, un katra diena piepildīta, dinamiska, tāpēc neiestājas rutīna. Tāpat būtiska darba sastāvdaļa ir Gunta kolēģi, ar kuriem gadu gaitā ir izveidojušās draudzīgas attiecības un kuri ir lepni un gandarīti par to, ka šogad no viņu pārvaldes apbalvojumam izvirzīts tieši viņš.

Policista darbs prasa ne tikai kompetenci, stingru raksturu un lieliskas komunikācijas spējas, bet nereti arī drosmi. Andrejs Matuševs, RPP inspektors, ir starp šā gada drosmīgākajiem policistiem, arī viņu apbalvoja ar goda zīmi “Par drosmi”. Apbalvojumu piešķīra par personīgo iniciatīvu un pašaizliedzību, veicot aktīvas darbības sabiedrības drošības sardzē, apzināti pakļaujot sevi riskam. Un ne velti – Andreja ikdienas darbs ir nodrošināt kārtību Rīgas ielās nakts stundās. Viņš kopā ar saviem kolēģiem kārtībsargiem dodas nakts patruļās dažādos Rīgas mikrorajonos un atklāj, ka ne reizi vien viņa ekipāžai bijis jāpiedalās dažādās pakaļdzīšanās situācijās.

Spilgtākais gadījums bijis, kad autovadītājs narkotisko vielu reibumā, bēgot no policijas, gandrīz izraisījis vairākas avārijas situācijas, kā arī aizturēšanas laikā nav pakļāvies ekipāžas prasībām un mēģinājis Andrejam uzbraukt ar savu spēkratu, tā ka viņam nācies izmantot šaujamieroci.

Tā ir A. Matuševa un viņa kolēģu ikdiena, tāpēc viņā asa sižeta filmām līdzīgie scenāriji neizraisa izbrīnu, un, taujāts par satraukumu saspringtās situācijās, viņš atzīst, ka viņam ir viegli saglabāt vēsu prātu un pieņemt pareizos lēmumus, jo pašam patīk tas, ko viņš dara.

“Manā ģimenē ir bijuši vairāki policisti: onkulis un krusttēvs, un arī tas, iespējams, ir iespaidojis manu karjeras izvēli,” smaidot stāsta Andrejs. Lai arī darbs nereti ir bīstams un dažādām nepatīkamām situācijām piepildīts, inspektors ar savu izvēli ir apmierināts. Andreja darbā ļoti svarīga ir komanda, uz kuru var paļauties, tāpēc viņš uzsver, ka vislielākais paldies jāsaka kolēģiem, jo – “bez viņu atbalsta un profesionalitātes es nesaņemtu šo apbalvojumu. Viņi ir tie, kas man palīdz un bieži sniedz padomus.”

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.2
Alūksne +21.9
Daugavpils +27
Saldus +19
Liepāja +18.9
Jelgava +23
Ventspils +17.9
Limbaži +19
Madona +25
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+