Mobilā versija
+0.6°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
18. maijs, 2015
Drukāt

Rīgas porcelāns ceļos uz starptautisku izstādi

Foto: Gvido Kajons.Foto: Gvido Kajons.

M.S.Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Rīga, Krievijas impērija. 1887.-1915. Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs no 19. maija ar 28 savas kolekcijas priekšmetiem piedalās izstādē “Eiropas kultūras un dzīvesveidu atspoguļojums keramikā. No baroka līdz mūsdienām” Lietišķās mākslas muzejā Belgradā (Serbija), vēsta apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Izstādē eksponētie Rīgas Porcelāna muzeja priekšmeti atspoguļos porcelāna mākslas un ražošanas attīstību no 19. gadsimta vidus līdz pat 21. gadsimtam, iezīmējot šīs teritorijas un reģiona raksturu un iepazīstinot Eiropas skatītājus ar izciliem Latvijas vizuālās, lietišķās mākslas un dizaina meistariem: Niklāvu Strunki, Pēteri Martinsonu, Zinu Ulsti, Valentīnu Aksjonovu, Āri Segliņu, Ilonu Romuli un Tatjanu Krivenkovu, stāsta Lipenite.

Izstādi rīko Starptautiskais Keramikas muzejs Faencā (Itālija). Izstādē ar 200 priekšmetiem piedalās muzeji no Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Serbijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. “Izstādes vēsturiskais un mākslinieciskais konteksts ļauj izzināt dažādos dzīvesveidus, kas tika un tiek praktizēti Eiropā laikposmā no 17. līdz 21. gadsimtam un kuru izteicēji ir keramikas priekšmeti, sākot ar karaļnamam piedienīgo balto, trauslo porcelānu līdz pat 20. gadsimta otrās puses sociālistisko republiku būvniecības institūtos radītajām keramikas servīzēm un 21. gadsimta laikmetīgo biokeramikas dizainu,” skaidro Lipenite.

Ceļojošo izstādi būs iespējams apskatīt sešās norises vietās:

Lietišķās mākslas muzejā Belgradā (Serbija), no 19. maija līdz 27. jūnijam;

Porcelāna muzejā Zelbā (Vācija) no 31. jūlija līdz 15. novembrim;

Nacionālajā keramikas muzejā “Gonazelz Marti” Valensijā (Spānija) no 2016. gada 15. janvāra līdz 10. aprīlim;

Starptautiskajā keramikas muzejā Faencā (Itālija) no 2016. gada 23. aprīļa līdz 11. septembrim;

Keramikas muzejā un mākslas galerijā Stokā uz Trentas (Lielbritānija) no 2016. gada 1. oktobra līdz 2017. gada 6. janvārim;

Igaunijas Lietišķās mākslas un dizaina muzejā Tallinā (Igaunija) no 2017. gada 22. janvāra līdz 30. aprīlim;

Izstādi papildinās zinātnisks katalogs.

Izstāde notiek Radošās Eiropas projekta “Keramika un tās dimensijas” ietvaros, kurā piedalās 15 Eiropas institūcijas. Šis projekts tiecas izzināt keramiskā materiāla kultūrvēsturisko, radošo, tehnisko, ekonomisko un sociālo nozīmību Eiropas kontinentā kopumā un katrā no projekta dalībvalstīm atsevišķi.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+