M.S.Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Rīga, Krievijas impērija.
1887.-1915.
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija.
M.S.Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Rīga, Krievijas impērija. 1887.-1915. Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija.
Foto: Gvido Kajons.

Rīgas porcelāns ceļos uz starptautisku izstādi 0

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs no 19. maija ar 28 savas kolekcijas priekšmetiem piedalās izstādē “Eiropas kultūras un dzīvesveidu atspoguļojums keramikā. No baroka līdz mūsdienām” Lietišķās mākslas muzejā Belgradā (Serbija), vēsta apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Izstādē eksponētie Rīgas Porcelāna muzeja priekšmeti atspoguļos porcelāna mākslas un ražošanas attīstību no 19. gadsimta vidus līdz pat 21. gadsimtam, iezīmējot šīs teritorijas un reģiona raksturu un iepazīstinot Eiropas skatītājus ar izciliem Latvijas vizuālās, lietišķās mākslas un dizaina meistariem: Niklāvu Strunki, Pēteri Martinsonu, Zinu Ulsti, Valentīnu Aksjonovu, Āri Segliņu, Ilonu Romuli un Tatjanu Krivenkovu, stāsta Lipenite.

Izstādi rīko Starptautiskais Keramikas muzejs Faencā (Itālija). Izstādē ar 200 priekšmetiem piedalās muzeji no Čehijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Serbijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. “Izstādes vēsturiskais un mākslinieciskais konteksts ļauj izzināt dažādos dzīvesveidus, kas tika un tiek praktizēti Eiropā laikposmā no 17. līdz 21. gadsimtam un kuru izteicēji ir keramikas priekšmeti, sākot ar karaļnamam piedienīgo balto, trauslo porcelānu līdz pat 20. gadsimta otrās puses sociālistisko republiku būvniecības institūtos radītajām keramikas servīzēm un 21. gadsimta laikmetīgo biokeramikas dizainu,” skaidro Lipenite.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ceļojošo izstādi būs iespējams apskatīt sešās norises vietās:

Lietišķās mākslas muzejā Belgradā (Serbija), no 19. maija līdz 27. jūnijam;

Porcelāna muzejā Zelbā (Vācija) no 31. jūlija līdz 15. novembrim;

Nacionālajā keramikas muzejā “Gonazelz Marti” Valensijā (Spānija) no 2016. gada 15. janvāra līdz 10. aprīlim;

Starptautiskajā keramikas muzejā Faencā (Itālija) no 2016. gada 23. aprīļa līdz 11. septembrim;

Keramikas muzejā un mākslas galerijā Stokā uz Trentas (Lielbritānija) no 2016. gada 1. oktobra līdz 2017. gada 6. janvārim;

Igaunijas Lietišķās mākslas un dizaina muzejā Tallinā (Igaunija) no 2017. gada 22. janvāra līdz 30. aprīlim;

Izstādi papildinās zinātnisks katalogs.

Izstāde notiek Radošās Eiropas projekta “Keramika un tās dimensijas” ietvaros, kurā piedalās 15 Eiropas institūcijas. Šis projekts tiecas izzināt keramiskā materiāla kultūrvēsturisko, radošo, tehnisko, ekonomisko un sociālo nozīmību Eiropas kontinentā kopumā un katrā no projekta dalībvalstīm atsevišķi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.