×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. jūlijs, 2017
Drukāt

Rīgas puika Liepājā; NATO partizāni; Radio 5 hibrīdkarš. “LA” nedēļas apskats (9)

1. Rīgas puika Liepājā

1no6
nedela

“Uģi – tu esi cilvēks ar lielu burtu! Tu esi cilvēks un policists, no kura jāņem piemērs!” “Vēlos pateikt lielu paldies jums! Jūs mūs, brīvprātīgos, no pirmās minūtes sagaidījāt Tosmarē, nenogurstoši mums atkārtojāt visu pieejamo informāciju, nenogurstoši vadījāt policijas darbu mazā puisēna meklēšanā! Un līdz pēdējai minūtei arī pats visā piedalījāties!”

Šādi lasītāju komentāri ir portālā “liepājniekiem.lv” pie laikraksta “Kurzemes Vārds” pagājušās piektdienas numura raksta “Smago lietu magnēts”, kas veltīts Valsts policijas Liepājas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniekam Uģim Āvam. Viņš gandrīz divas nedēļas vadīja mazā Liepājas puikas Ivana meklēšanu, čakli informēja žurnālistus, sabiedrību par lietas virzību.

Lai arī pazudušo bērniņu atrada mirušu pēc vairākām dienām, nav daudz cilvēku, kas ļoti kritizētu Liepājas policistus. Gluži pretēji: U. Āvas veikto un attieksmi slavē. Gribas cerēt, ka arī U. Āva turpinās būt viens no policijas pozitīvajiem tēliem. Arī sadarbībā ar žurnālistiem un informējot sabiedrību. Kad preses konferencē pajautāju viņam par cilvēku atbildību Ivana bojāejas lietā, U. Āva atcirta, ka varbūt arī žurnālistiem vajadzēs uzņemties atbildību. Taču to pateica tā, ka pat apvainoties negribējās. Pēc tam gaitenī vēl par motocikliem parunājām…

Kā raksta “Kurzemes Vārds”, U. Āva Liepājā strādā pavisam nesen, jo sieva (tagad Liepājas tiesas tiesnese) gribējusi atgriezties dzimtajā pilsētā. Uģis bijis ar mieru strādāt par vienkāršu inspektoru, bet viņam piedāvāts priekšnieka amats. To viņš ieņem kopš 1. marta.

U. Āva vidusskolu beidzis 1986. gadā Rīgā, paspējis vēl padienēt padomju armijā. Studējis. “Mums bija forša kultūras vēstures pasniedzēja, kurai bija frāze: ko tu esi darījis šīs zemes labā? Un tad es domāju – iešu uz kriminālpoliciju strādāt, varbūt iepatīkas,” viņš saka intervijā laikrakstam. Policijā kopš 1991. gada, bijis kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Rīgas Ķengaraga un Centra rajonā, strādājis arī pie sagruvušā lielveikala “Maxima” lietas. Liepāju tikai iepazīst, bet liepājniekus jau slavē – bijuši ļoti atsaucīgi meklēšanas darbos.

“Man kā Rīgas puikam ir interesanti – šeit notiek vistu zādzības un traktoriem degvielu nolej, ar ko iepriekš ikdienā nebiju saskāries,” “Kurzemes Vārdam” saka U. Āva.

Ir 11 gadus vecs dēls un četrus gadus veca meitiņa, kas meklēšanas darbu laikā naktī modusies un jautājusi tētim, vai Ivans nav atrasts.

Uģis neslēpj, ka ir atvērts, emocionāls un pārdzīvo traģēdijas. Iespējams, arī mazliet pārgalvīgs, sieva aizliegusi motociklu…

 1. Rīgas puika Liepājā
 2. Darījums. "Lietuvas tilti"
 3. Prieks. NATO filmē nacionālos partizānus
 4. Izgāšanās. "Hibrīdkarš" – kā "vilks aitās"
 5. Noslēpums. Sieviete sarkanā
 6. Joks. Jūrascūciņa ar diplomātisko pasi

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Liepājas mēra ģimenei nāksies mainīt uzvārdu, ja gribēs lidot ar AirBaltic

 2. Man gan ir jautājums Liepājas policijai. Ziņa par to ka mazais Ivans braucis Grobiņas autobusā un izkāpis Dubeņos, tika saņemta policijā viena no pirmajām, bet kā atklājās dienesta izmeklēšanā policijas dežurante to nemaz nav nodevusitālāk. Dežurante atlaista no darba, bet bērna izciestās briesmas un nāves faktu tas nemaina. Tagad VP saka, ka tas nebūtu mainījis meklēšanas taktiku, jo zvanītājs esot teicis ka kāds cits redzējis to bērnu ne pats. Bet ja mazo Ivanu redzēja kāds cits lielāks bērns, pastāstīja mājās un vecāki piezvanīja. Kādēļ kādas sievietes, kura sajauca dienas, teiktais par Spīdolas ielu tika ņemts par negrozāmu pamatu, kā rezultātā veselu nedēļu vajadzēja tik grandiozus spēkus koncentrēt vienā vietā, par kuru nebija video apstiprinājuma, ka zēns tur būtu atgriezies.
  Ja policijas dežurante būtu nodevusi ziņu par Dubeņiem un nekavējoties būtu 1-2 cilvēki sākuši caurskatīt tā maršruta autobusu video, Ivans būtu atrasts dzīvs. Vai tik labi ir strādājusi policija.

 3. Uģis – viltus policists. 90.gadu beigās sliktas lietas darīja.

 4. Es gan Uģi atceros kā nekrietnu jaunu policistu, kurš vakarstundās citiem pusaudžiem uz ielas lūdza parakstīties kā lieciniekiem kaut kādās liecībās pret narkomāniem, zagļiem utm.
  Maitas putns.

 5. A es atceros 1998.gadu, tad Uģis bija ments, kurš uz ielas lūdza garāmgājējiem parakstīties zem viltus liecinieku protokoliem par narkomāniem utm.. Ments ir ments. S.U.D.S.

 6. PALDIES UĢIM ĀVAM PAR IEGULDĪTO DARBU MAZĀ ZĒNA MEKLĒŠANĀ! TAS NEBŪT NEBIJA VIEGLI! TAČU GALVENĀ VAININIECE BĒRNA NĀVĒ IR MĀTE, JO BĒRNS AUGA ĢIMENĒ NEVIS UZ IELAS!? KĀPĒC VIŅA ZIŅOJA TIKAI 2.JŪLIJA PĒCPUSDIENĀ NEVIS 1.JŪLIJA PĒCPUSDIENĀ, KAD VARĒJA ATRAST PAZUDUŠO BĒRNU????????? TAS IR GALVENAIS ASPEKTS ŠINĪ LIETĀ! PĀRĒJIE VIŅAS ARGUMENTI NEIZTUR KRITIKU!!! VIŅA LATVIJĀ NAV VIENĪGĀ MĀTE, KURAI IR 6 BĒRNI!

  • Bet vai Uģis Āva nebija atbildīgs par to kāda disciplīna ir darbiniekiem.Policijas dežurante, kā izrādījās, nemaz nebija nodevusi operatīvajiem darbiniekiem ļoti savlaicīgi saņemto ziņu par to,ka mazais Ivans redzēts Dubeņos. Rezultātā Karaostā un Tosmārē veselu nedēļu tika koncentrēts liels skaits policijas un armijas speciālistu, kamēr Dubeņu mežā lēnām un mokoši dzisa mazā Ivana dzīvība un tikai pamatojoties uz kādas sievietes teikto, ka redzējusi tur Ivanu, bet kā vēlāk izrādījās, sajaukusi dienas. Vai nolaidīgajai policijas dežurantei nepienākas kriminālatbildība un vai Liepājas policijai arī navjāuzņemasatbildībapar to.

 7. Sabiedriskā televīzija (skat karikatūru) seko atjaunotās Vienotības cēlajam piemēram!

 8. Paldies par filmu par Baltijas Valstu pilsonu cinu pret krievu zemcilveku ordam.Vai pasreizeja “zalo”& sarkano cekistu valdiba aizliegs so vesturisko filmu demonstret LV TV ?

Draugiem Facebook Twitter Google+