×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Rīgas pūtēju orķestri ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem

Augstu sniegumu parādījuši Rīgas pūtēju orķestri, nule beigušajās Rīgas un Pierīgas pūtēju orķestru skatēs, izcīnot tiesības piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Rīga skatēm pieteica sešus kolektīvus, to skaitā trīs no Rīgas pašvaldības dibinātām iestādēm, vienu no Rīgas Tehniskās universitātes, vienu no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un vēl vienu no Latvijas Universitātes biedrības „Juventus”.

Augstāko rezultātu, proti, I vietu izcīnījuši Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Jauniešu pūtēju orķestris „Auseklītis”, diriģents Haralds Bārzdiņš un Latvijas Universitātes biedrības „Juventus” Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, diriģents Jānis Puriņš, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentiem Jāni Reteno un Andi Kareli. Savukārt II vietu skatēs ieguva Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” pūtēju orķestris „Fanfara”, diriģents Jānis Grahoļskis. Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas pūtēju orķestris „Intermezzo” ar diriģentiem Valdi Lastovski un Māri Visendorfu, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris SPO ar diriģentu Māri Martinsonu izcīnīja III vietu.

Divas nedēļas nogales 54 Latvijas pūtēju orķestri – kopā ap 2000 mūziķu – piedalās pūtēju orķestru skatēs, lai cīnītos par tiesībām piedalīties šīs vasaras Dziesmu un deju svētkos. Pirmo reizi svētkos pūtēju orķestru programmas veidos tikai latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi un tautas dziesmu aranžējumi. Līdz ar to arī skates ir krāšņa latviešu mūzikas parāde.

Rīgas un Pierīgas pūtēju orķestru skates vērtēja – Igaunijas Dziesmu svētku un Igaunijas Jaunatnes Dziesmu svētku pūtēju orķestru virsdiriģents Valdo Rītelmā, Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents, XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku „Dižkoncerta” mākslinieciskais vadītājs, Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pūtēju orķestru virsdiriģents Guntis Kumačevs un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs, simfoniskā orķestra diriģents Mārtiņš Bergs.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku nedēļā notiks pūtēju orķestru konkursa fināls 3.jūlijā Lielajā Ģildē, pūtēju orķestru vakara koncerti 4. jūlijā Rīgas baznīcās un Dižkoncerts 6. jūlijā Doma laukumā. Svētku izskaņā, 7. jūlijā pūtēju orķestri dosies „Karoga gājienā”, to veltot izcilajam pūtēju orķestru diriģentam un komponistam Maestro Gunāram Ordelovskim, kā arī piedalīsies Dziesmu un deju svētku gājienā un Noslēguma koncertā „Līgo – Lai top!” Mežaparka Lielajā estrādē.

Latvijas pūtēju orķestru skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+