×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas reģions – jāuzlabo speciālistu apmācība

Foto - LETAFoto - LETA

Lai nodrošinātu kvalificētākus speciālistus būvniecības nozarē, Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar citiem plānošanas reģioniem sācis Eiropas Savienības programmas “Intelligent Energy” finansētu projektu “Build up Skills – Latvia” īstenošanu. Tā mērķis – sekmēt būvniecības izglītības attīstību, veicinot Latvijas valsts noteikto ilgtspējīgas enerģijas politikas mērķu sasniegšanu.


 

Ar projektu “Build Up Skills – Latvia” paredzēts aptvert visus Latvijas reģionus un iesaistīt arodskolas, kas varēs nodrošināt ne tikai jaunu studentu, bet arī pieaugušo un bezdarbnieku apmācību, kā arī nodrošināt pārkvalifikāciju un apmācības jau esošajiem nozares speciālistiem.

Jānis Miezers, Rīgas plānošanas reģiona vadītājs: “Latvijā ievērojamu daļu gala enerģijas patērē tieši ēkas, tāpēc prioritārs ilgtermiņa mērķis jaunu ēku būvniecībā un esošo ēku renovācijā ir paaugstināt to energoefektivitāti. Šajā saistībā mums ir jāveic vairāki svarīgi uzdevumi, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus enerģētikas un klimata jomās. Viens no tiem ir šajā nozarē strādājošo speciālistu zināšanu un prasmju paaugstināšana. Ar šī projekta atbalstu mēs pārņemsim ES dalībvalstu labāko praksi un radīsim priekšnoteikumus energoefektivitātes paaugstināšanas jautājumu risināšanai Latvijā.”

Viens no projekta galvenajiem uzdevumiem ir atbildēt uz jautājumu – kādu nozaru speciālistu šobrīd Latvijas tirgū trūkst un kā uzlabot esošo speciālistu profesionalitāti un darba kvalitāti. “Nenoliegsim, viens no Latvijas darbaspēka trūkumiem nereti ir sliktā darba kvalitāte,” uzsver Agris Kamenders, Rīgas plānošanas reģiona “Build up Skills – Latvia” projekta vadītājs.

 

“Līdz ar to mums ir jāapzinās, kas ir kvalitātes trūkuma iemesls, – vai tās ir nepietiekamas zināšanas, iemaņu trūkums vai neprasme darboties ar jaunākajām tehnoloģijām. Sarunās ar projekta sadarbības partneriem esam secinājuši, ka šobrīd izjūtams kvalitatīvu speciālistu trūkums darbā ar atjaunojamajiem energoresursiem, ēku renovācijā un būvniecībā,” stāsta A. Kamenders.

 

Kopā ar Rīgas plānošanas reģionu projektā iesaistās arī pārējie plānošanas reģioni, kā arī Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība, Latvijas Vides investīciju fonds un Latvijas Būvnieku asociācija. Šī iniciatīva guvusi arī Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu. Gatavību iesaistīties izteikuši arī Izglītības kvalitātes valsts dienests, Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikums, Skrundas un Rēzeknes 14. arodvidusskola, Rīgas Būvniecības un Jelgavas Amatniecības vidusskola.

Projekta ietvaros plānots pilnveidot arī 80 dažādu profesiju standartus. “Šā projekta tiešs mērķis nav pārskatīt profesiju standartus, un mēs nevēlamies apgalvot, ka Latvijā tiek sagatavoti nekompetenti speciālisti, bet gan likt uzsvaru uz to, ka speciālistu vidējā darba kvalitāte ir nepietiekama,” norāda A. Kamenders.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.2
Alūksne +18.4
Daugavpils +19
Saldus +17.0
Liepāja +12.9
Jelgava +17.0
Ventspils +13.3
Limbaži +17
Madona +20.3
Rēzekne +17.9
Draugiem Facebook Twitter Google+