×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Rīgas Ritmu” pavasara kokteilis


ReklāmfotoReklāmfoto

Pavasara koncertu sesiju sāk festivāls “Rīgas Ritmi 2013”, kuru 24. aprīlī klubā “Kaļķu vārti” atklās starpnacionāls modernā džeza trio “A. Spell”, klausītājiem piedāvājot Dienvidāfrikas un Šveices muzikālas vibrācijas. 


 

“A. Spell” ir jaunās paaudzes džeza trio, kura sastāvā apvienojušies Dienvidāfrikas un Šveices muzikālie guru. Ansambļa skanējums apvieno dzīvo instrumentu un elektronikas radītas skaņas, abas pasaules sabalansējot savdabīgā līdzsvarā, un klausītājs tiek ierauts mistiskā dziesmu un skaņu piedzīvojumā.

“Reizēm pašas neiespējamākās sastāvdaļas sajaucoties var veidot vissaskanīgāko mijiedarbību,” par savu veikumu teic paši mūziķi.

Trio neparastajā skanējumā savijas Austrālijas aborigēnu pūšaminstruments didžeridū un basa klarnetes skaņas, tiem pievienojas uzstājīga akordeona melodijas un nerimstošas perkusijas. Šo skaņu kokteilis ir tikai daļa no tā, ko klausītājs varēs sagaidīt no “A. Spell”. Jau minētajam pievienots gaisīgs un virtuozs vokāls, akordeons un “cilpu” mašīna – Šveices mūziķes Nadjas Stolleras lauciņš. Savukārt viņas tautietis Jans Galega Bronnimans izpaužas basa klarnetes spēlē un elektroniskā skanējuma burvībā.

Nadja un Jans apvienojās ar Dienvidāfrikas mūziķi Ronanu Skillenu, kad tas bija devies turnejā uz Šveici. Ronans Skillens izcili pārvalda tablu, didžeridū un plaša noskaņu spektra perkusijas. Mūziķis ir labi pazīstams Dienvidāfrikas Republikas galvaspilsētas Keiptaunas mūzikas cienītāju vidū, viņš ir arī divkārtējs SAMA (South African Music Awards – Dienvidāfrikas Mūzikas balvas) ieguvējs.

Šogad festivāla “Rīgas Ritmi 2013” pavasara programma ilgs no 24. līdz 27. aprīlim, un tās ietvaros “A. Spell” koncertu papildinās vēl divi koncerti – Latvijas Radio bigbends muzicēs kopīgā koncertā ar vienu no pasaules virtuozākajiem bundziniekiem – Džodžo Maijeru, piedāvājot īpašu programmu “Buddy Rich 25th Anniversary” (“Badija Riča 25. gadadiena”).

Klausītājus priecēs arī koncerts, kurā uzstāsies jaunās paaudzes “a capella” grupa “Naturally 7”, kas apvieno hiphopu, “beatbox”, džezu un gospeļu mūziku. Šogad “Rīgas Ritmu” pavasara sesiju papildinās jauno džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage”, kā arī bundzinieka Džodžo Maijera meistarklase.

 

VARBŪT NODER

“Rīgas Ritmu” pavasara koncertu sesija:

24. IV 20.00 klubā “Kaļķu vārti” “A. Spell”. Ls 7.

25. IV 19.00 kino “Splendid Palace” “Riga Jazz Stage” konkursa koncerts. Ls 5, 8.

26. IV 19.00 Rīgas Kongresu namā Latvijas Radio bigbenda un Džodžo Maijera koncerts. Ls 10, 15, 25.

27. IV 19.00 Rīgas Kongresu namā “Naturally 7” koncerts. Ls 10, 15, 25.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+