Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
25. februāris, 2014
Drukāt

Rīgas sabiedriskajā transportā atlaides būs visiem iedzīvotājiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Sabiedriskais transports Čiekurkalnā.

Rīgas dome (RD) otrdien apstiprināja pašvaldības sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu, kas paredz, ka šogad par 60 centiem galvaspilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt visi Latvijas iedzīvotāji, aģentūra BNS uzzināja domes sēdē.

Rīgas mērs Nils Ušakovs un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis februāra sākumā vienojās, ka visi Latvijas iedzīvotāji līdz gada beigām galvaspilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt ar 50% atlaidi. Tā kā grozījumi attiecīgajos likumos varētu stāties spēkā tikai 2015.gadā, līdz tam Rīgas dome no budžeta līdzekļiem nodrošinās 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas (1,2 eiro) gan rīdziniekiem, gan nerīdzniekiem.

Vienlaikus Rīgas dome un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) arī vienojās sākt darbu pie grozījumiem likumā par pašvaldībām, lai pilnveidotu Rīgas kā galvaspilsētas funkciju uzskaitījumu, piedāvātu risinājumus šo funkciju finansēšanai, tostarp   biļešucenām sabiedriskajā transportā. Tāpat puses bija vienisprātis par to, ka vienlaicīgi jāizstrādā jauns pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likums ar mērķi kompensēt Rīgai izdevumus, kas ir saistīti ar plānotajos likuma grozījumos definētajām funkcijām.

Sākotnēji bija paredzēts, ka no šā gada marta Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu būs jāmaksā 60 centu, bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro.

Plānotās izmaiņas gan nebija saskaņotas ar VARAM.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ja, vēlēšanas tuvojas.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+